Orgaaniline seleenipärm kilpnäärmele ja immuunsüsteemile
30 tabletti
- Orgaaniline seleenipreparaat
- Iga tablett sisaldab 100 µg hästi dokumenteeritud ja patenteeritud SelenoPrecise seleenipärmi
- Toetab immuunsüsteemi normaalset toimimist
- Dokumenteeritud stabiilne 89%-line biosaadavus
- Kasutatakse PRECISE uuringus Taanis, Rootsis ja Suurbritannias
- Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
- Teaduslikult tõestatud toimega
SelenoPrecise
Päevane annus sisaldab | % päevasest võrdluskogusest | ||
---|---|---|---|
Orgaaniline seleen | 100 µg | 182 % |
Tooteinfo
Annustamine:
Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 1 tablett päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.
Ei soovitata alla 12-aastastele lastele.
Mitte ületada soovitatud päevaannust.
Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.
Sobib taimetoitlastele.
Täpsem info toote kasutamise kohta pakendi infolehel.
Netokaal: 30 tabletti = 9 g
Koostis
Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
Stabilisaator: dikaltsiumfosfaat.
Mineraalaine: orgaaniline seleenipärm* SelenoPrecise®.
Stabilisaator: ränidioksiid.
Paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumisoolad.
Glaseeraine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
* EP Patent No. 1 478 732 B1.
Säilitamine
Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.
Mis on SelenoPrecise?
SelenoPrecise, Pharma Nordi patenteeritud seleenipärm, sisaldab selenometioniini ja enam kui 30 muud orgaaniliselt seotud seleeniühendit. Preparaadi unikaalsus seisneb tema väga kõrges biosaadavuses, mida on võimalik dokumentaalselt tõestada, ning stabiilses kvaliteeditasemes:
- 89% seleenist imendub
- 12 erineva riigi 15 laboratooriumi on mõõtnud L-selenometioniini sisalduseks SelenoPrecise’is 67%
Miks nii palju erinevaid seleeniühendeid?
SelenoPrecise sisaldab mitmeid erinevaid seleeniühendeid, sest igal ühendil on inimkehas täita oma eriline roll. Lisamanustades mitmeid erinevaid seleenitüüpe, on võimalik jäljendada tasakaalustatud toidus olevat looduslikku seleenitüüpide spektrit. Teadlased usuvad, et sellel on meie tervise jaoks parim toime.
Pharma Nordi seleenipärm farmatseutilise toimeainena
Täna on Pharma Nord ainus tootja maailmas, kellel on luba orgaanilise meditsiinilise seleenipärmi tootmiseks. Seda täiesti ainulaadset, patenteeritud meditsiinilist toorainet kasutatakse Taanis SelenoPrecise nime all ravimina, kus näidustuseks on seleenipuuduse ennetamine ja ravi. Kõik Pharma Nordi seleeniga toidulisandid sisaldavad seda ainulaadset seleenipärmi.
SelenoPrecise aktiivse farmatseutilise koostisosana
SelenoPrecise sisaldab palju erinevaid seleeniliike, millest igaühel on meie kehas erinevad funktsioonid. Varustades keha laia valiku seleeniühenditega, on võimalik jäljendada looduslikku, seleeniühendite mitmekesisust, mida leidub mitmekülgses toidus. See tähendab, et erinevad seleeniühendid võivad kehas liikuda erinevatel bioloogilistel radadel ja püsida veres erineva aja jooksul. Arvatakse, et sellel on suurim kasu tervisele. Võrreldes nii anorgaaniliste seleenivormide kui ka sünteetiliselt toodetud selenometioniiniga, on seleenipärmist pärinevate orgaaniliselt seotud seleeniühendite eeliseks muuhulgas suurem imendumine ja biosaadavus.
Väljakutse: homogeensus
Selleks, et tagada iga tableti kvaliteet ja et toorainet oleks võimalik kasutada ka ravimite valmistamiseks, peab iga tootmispartii olema ühesugune. Ühtlase kvaliteediga seleenipärmi tootmine on keeruline ülesanne. Selleks on mitmeid põhjuseid: tooraines sisalduva seleenikoguse lubatud hälve on äärmiselt väike, samas peab ka tooraines sisalduvate erinevate seleeniühendite kogus partiist partiisse ühtlane olema. See on ka loogiline, sest on iseenesestmõistetav, et te saate arvestada ühesuguse seleenikoguse ja toimega igas tabletis. Pharma Nordi seleenipärm sisaldab rohkem kui 20 erinevat seleeniühendit, orgaanilise seleenometioniini sisaldus on stabiilselt 67% ja anorgaanilise seleeni osakaal ei ületa 1% seleeni üldkogusest.
Seleeniühendid SelenoPrecise'is
SelenoPrecise seleenipärmi analüütilistes uuringutes on tuvastatud järgmised seleeniühendid:
Selenometioniin, selenometioniini seleenoksiid (SeOMet), selenotsüsteiin-se-metüülselenotsüsteiin, trimetüülselenoonium, selenometüülselenotsüsteiin, selenometüülselenometioniin, gamma-glutamüül-se-metüülselenotsüsteiin, selenotsüsteiin ning polütseptiidid või madal-molekulaarrakulised polüpeptiidid. Eelkõige on SelenoPrecise'is optimeeritud teiste seleenipreparaatidega võrreldes olulised selenotsüsteiin-se-metüülselenotsüsteiini ühendid, mida leidub suurtes kogustes küüslaugus ja millel on eriline kaitsev toime.
Seleenipärmi tootmine
Pharma Nordi seleenipärm saadakse fermentatsiooni teel. Elusatele pärmirakkudele (mitte-GMO) “söödetakse” nii ammoniaaki kui ka glükoosi, vitamiine, mineraale ja farmatseutilise kvaliteediga anorgaanilist seleeni. Seejärel paigutavad ja integreerivad pärmirakud seleeni oma rakuseintesse ning seleeniühendid saavad pärmirakkudes sisalduvate valkude osaks. Nii on anorgaaniline seleen muudetud looduslikuks orgaaniliseks seleenipärmiks.
Seejärel seleenipärm pastöriseeritakse, kusjuures pärmirakud surevad. Seleeni sisaldavad pärmirakud tsentrifuugitakse, pestakse, külmutatakse, pulbristatakse, pihustuskuivatatakse ja pressitakse tablettideks.
Kokkuvõte
Farmatseutilise kvaliteediga seleenipärmi tarbimisel on selgeid eeliseid võrreldes teiste seleeni sisaldavate toorainetega:
- See on orgaaniline. Seleenitase kehas püsib ja omab toimet enne eritumist kauem kui anorgaaniline seleen.
- See sisaldab rohkem kui 20 erinevat seleeniühendit, mida looduses leidub seleenirikkas toidus.
- Selle erinevate seleeniühendite kogus varieerub väga vähe.
- Igast tabletist on võimalik saada meditsiiniliste preparaatidega sama toime.
- See on andnud teaduslikes uuringutes parimad tulemused
Mis on seleen?
Seleen on asendamatu mikroelement, mis toetab mitmeid inimese tervise ja heaolu jaoks olulisi selenoproteiine ja seleensõltuvaid ensüüme. Üks neist ensüümidest on glutatiooni peroksüdaas (Gsh-Px), mis täidab organismis mitmeid tähtsaid rolle. Lisaks aitab seleen kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele. Kilpnääre aitab hoida ainevahetust tasakaalus. Samuti aitab seleen kaasa sellistele bioloogilistele protsessidele, nagu:
- immuunsüsteemi talitlus
- normaalne spermatogenees
- rakkude kaitsmine oksüdatiivse stressi eest
- juuste ja küünte normaalsena hoidmine
Organismis leiduv seleen on peamiselt kahes erinevas vormis:
Selenometioniin (mis asendab metioniini erinevates valkudes) ja selenotsüsteiin.
Selenometioniini saame ainult toidust, sest meie organism ei suuda seda ise sünteesida. Samas on meie keha võimeline muundama selenometioniini selenotsüsteiiniks, mida saame ka toidust Se-metüül-selenotsüsteiini kujul.
Juhul, kui toiduga saadav seleeni kogus on liiga väike, suudab organism kasutada enda seleenivarusid, milleks on erinevates valkudes seotud selenometioniin.
SelenoPrecise sisaldab neid mõlemaid seleeniühendeid (selenometioniini ja selenotsüsteiini) ning veel mitmeid teisi.
Seleen suudab siduda raskemetalle
Kehas seob seleen endaga mitmeid raskemetalle ning moodustab lahustumatuid ühendeid, mis lõpuks kehast väljutatakse. Selle protsessi toimimiseks on vaja pisut olemasolevat seleeni, jättes osa alles ka teiste oluliste seleensõltuvate protsesside jaoks*. Uuringud näitavad, et seleen seob elavhõbedat vahekorras 1:1.
* Schrauzer GN Selenium and selenium-antagonistic elements in nutritional cancer prevention. Crit Rev Biotechnol. 2009;29(1):10-7.
Kus leidub seleeni?
Seleeni leidub sellistes toiduainetes nagu kalad, pähklid ja täisteraviljatooted. Inimesed, kes ei tarvita neid toiduaineid pidevalt, võivad abi saada seleenipreparaadi lisamanustamisest, et saada seda toitainet piisavas koguses. Seleeni päevane soovituslik annus (PSA) on 50-70 μg (erineb riigiti) ning üldiselt vajavad mehed seda pisut rohkem kui naised.
Orgaaniliselt seotud seleen imendub paremini
Põllumajandusmuldades on seleen anorgaanilises vormis. Kui taimed omastavad selle (ning see jõuab loomadeni), muudetakse see orgaaniliseks seleeniks. Meie toidus olevat seleeni on võimalik siduda selliste aminohapetega nagu metioniin ja tsüsteiin. Seevastu toidulisandites olev seleen võib olla kas orgaaniline või anorgaaniline. On teada, et orgaanilisi seleeniühendeid omastab ning seob organism erinevatesse seleensõltuvatesse ensüümidesse ja selenoproteiinidesse kergemini. Ja erinvalt anorgaanilistest seleeniühenditest ei redutseeru orgaanilised seleeniühendid vitamiinidega samaaegsel manustamisel.
Seleenisisaldus põllumuldades on erinev
Riikides, kus põllumullad on seleenirikkad, saab rahvastik seda vastavalt rohkem. USA-s, kus seleeni sisaldus põllumuldades on kõrge, on keskmine seleeni tarbimine 60-220 μg päevas.
Seevastu madala seleenitasemega riikides, nagu Eesti ja Taani, saadakse toidust keskmiselt 45-50 μg seleeni päevas.
Kaardilt näeme, et paljude Euroopa riikide elanikud saavad seleeni toidust liiga vähe. Soome näitajad pole nii madalad selle tõttu, et neil on riiklik poliitika juba alates 1984. aastast väetada põllumaid seleeniga.
Seleen pole kõigest seleen
Seleen on erinevates kogustes pinnases leiduv element ja mineraalaine. Osas riikides nagu Ameerika Ühendriigid on põllumajandusmaal üsna kõrge seleenisisaldus, samas kui enamikus Euroopa riikides on see suhteliselt madal. Teravili ja muud taimed saavad seleeni mullast. Seetõttu sõltubki toidu seleenisisaldus suuresti sellest, kui palju seleeni sisaldab taimede kasvatamiseks kasutatav põllumajandusmaa.
Orgaaniline ja anorgaaniline seleen
Toidulisandina tarbitava seleenipreparaadi valimisel on oluline teada, et seleeni on erinevat tüüpi.
Anorgaaniline seleen
Seleeni toidulisandites kasutatakse anorgaanilist seleeni sageli lihtsate seleenisoolade kujul. See võib olla naatriumseleniit ja naatriumselenaat. Seleen küll tavaliselt vees ei lahustu, kuid seleen seleniidi ja seleenaadi kujul lahustub. Veidi üle poole neist kahest anorgaanilisest seleenisoolast imendub kehasse, seleniit veidi paremini kui selenaat, kuid samas need ka erituvad üsna kiiresti, mis omakorda piirab nende kasulikkust.
Orgaaniline seleen
Taimed saavad mullast anorgaanilist seleeni selenaadi kujul. Taimed muudavad mullast saadud anorgaanilise ühendi selenometioniiniks (vähem ka selenotsüsteiiniks), mis on orgaaniline ühend. Orgaanilist seleeniühendit L-selenometioniini - s.o aminohappe metioniini külge kinnitunud seleeni - saab valmistada ka sünteetiliselt. Sünteetilist L-selenometioniini kasutatakse laialdaselt orgaaniliste toidulisanditena ja see on üks enim uuritud seleeniühendeid.
Loomsest toidust saame seleeni peamiselt selenotsüsteiini kujul.
Seleenipärm
Seleenipärm pärineb pärmirakkudest, mida kasvatatakse seleeni sisaldavas toitainesubstraadis. See annab looduslikult esineva orgaanilise L-selenometioniini suure sisalduse. Seleenipärm sisaldab ka metüülselenotsüsteiini ning mitmesuguseid muid orgaanilisi seleeniühendeid, mis jäljendavad toidus leiduvaid looduslikke seleeni variante ja on teaduslike uuringute kohaselt olulised. Seejärel surmatakse seleenipärmi rakud kuumutades ja pulbristatakse, misjärel see toimib seleeni- ja valgurikka toitainena.
Seleenipärmid on erinevad
Erinevate seleenipärmitoodete kvaliteet on samuti erinev. Mittestandardiseeritult valmistatud seleenipärm on looduslikult laialt varieeruva koostise ja seleenisisaldusega. See tähendab, et sellisest toorainest valmistatud toodete imenduvus võib palju erineda. Parimaid omadustega pärmitooted valmistatakse farmatseutiliselt ja nende seleeniühendite tüüp ja kogus on väga erinev.
ELi kõige paremini dokumenteeritud seleenitoode
Mis puudutab teaduslikku dokumentatsiooni stabiilsuse, ohutuse ja imendumise kohta, siis SelenoPrecise on kõige paremini tõestatud preparaat.
On avaldatud enam kui 40 teaduslikku uuringut, mis käsitlevad SelenoPrecise'i kvaliteeti, stabiilset seleenisisaldust, kõrget biosaadavust ja ohutust. See muudabki preparaadi äärmiselt hästi dokumenteeritud seleeniallikaks. Lisaks on see ka peamine põhjus, miks SelenoPrecise'i kasutatakse teaduslikes uuringutes ja uurimisprojektides üle maailma.
Paljud inimesed võtavad seleenipreparaate iga päev, kuid nad ei pruugi olla teadlikud erinevate toidulisandite kvaliteedi ja imendumise suurtest erinevustest.
Kui te pole kindel, kas kasutate õiget toodet, võite proovida vahetada oma praegune preparaat SelenoPrecise'i vastu.
Võrdle oma hetkel tarbitavat Seleeni preparaati SelenoPrecise’iga
Seleno |
Seleeni preparaat, mida tarbin hetkel | |||
Üle 20 aasta kasutajakogemust EL-is | Jah | ? | ||
Teaduslikud tõendid biosaadavuse kohta | Jah | ? | ||
Teaduslikud andmed ohutuse kohta | Jah | ? | ||
Teaduslikud tõendid efektiivsuse kohta | Jah | ? | ||
Valitud seleeniga rikastatud pärmi Euroopa referentstooteks | Jah | ? | ||
Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite järgi | Jah | ? | ||
Sisaldab üle 20 orgaanilise seleeniühendi, kõige domineerivam on L-selenometioniin | Jah | ? | ||
Bio-identsed seleeniühendid - s.o samad tüübid, mida leidub seleeni sisaldavates toitudes | Jah | ? | ||
Testitud ja dokumenteeritud 50 teadusuuringus | Jah | ? | ||
Patenteeritud tootekoostis | Jah | ? | ||
Tuhanded tarbijad enam kui 40 riigis kasutavad seda iga päev | Jah | ? | ||
Stabiilne, ühtlane kvaliteet, mis tootepartiides ei erine | Jah | ? | ||
Garanteeritakse, et seda toodetakse ravimitega sama kontrollmehanisme järgides, ainult meie tehases Taanis ning vastavalt Taani ametiasutuste kehtestatud tootmisreeglitele |
Jah | ? |
SelenoPrecise – kui soovite maksta veidi rohkem kvaliteedi ja ohutuse eest.
Allikad
1. Larsen EH, et al. Speciation and bioavailability of selenium in yeast-based intervention agents used in cancer chemoprevention studies. J AOAC Int. 2004 Jan-Feb;87(1):225-32.
2. Rayman MP, et al. Effect of Supplementation With High-Selenium Yeast on Plasma Lipids. A Randomized Trial. Ann Intern Med. 2011.154(I0):656-665
3. Voĭtsekhovskaia IuG, et al. Assessment of some oxidative stress parameters in bronchial asthma patients beyond add-on selenium supplementation. Biomed Khim. 2007;53(5):577-84.
4. Bügel S, et al. Selenium from a high Se yeast supplement is well absorbed and retained in humans. Paper: 8th International Symposium on Metal Ions in Biology and Medecine, Metal Ions in Biology and Medicine, Budapest, 2004, 01.
5. Zachara BA, et al. Selenium supplementation to chronic kidney disease patients on hemodialysis does not induce the synthesis of plasma glutathione peroxidase. Acta Biochim Pol. 2009;56(1):183-7.
Ametlikud väited
Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva seleeni tõendeid ning lubanud väita järgnevat:
- aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
- aitab kaasa normaalsele spermatogeneesile
- aitab kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele
- aitab hoida juukseid ja küüsi normaalsena
- aitab kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest