Otsi

  Search Results

  Close

   Tähelepanu!

   

  Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

  Melatoniin 3 mg


  Melatonin Pharma Nord 3 mg (melatoniin)

  • Kasutatakse ajavahestressi lühiajaliseks raviks täiskasvanutel.
  • Iga tablett sisaldab 3 milligrammi kvaliteetset melatoniini.

   

   

  Loe edasiNäita vähem

  Melatonin Pharma Nord 3 mg (melatoniin)

  Pharma Nord

  1 tablett (433 mg) sisaldab:      

  Melatoniin

      3 mg

  Tooteinfo

  Annustamine:
  Standardannus on 3 mg (1 tablett) ööpäevas maksimaalselt 5 päeva jooksul. Kui standardannus ei leevenda sümptomeid, võib annust suurendada 6 mg-ni (2 tabletti korraga). Annust, mis leevendab sümptomeid, tuleb võtta võimalikult lühikese aja jooksul.

  Näidustused:
  Ajavahestressi lühiajaline ravi täiskasvanutel

  Kasutusjuhend:
  Tabletid tuleb tervena alla neelata. Suukaudne.
  Lastel ja noorukitel mitte kasutada.
  Ei ole soovitatav kasutada raseduse ja imetamise ajal.

  Säilitamine:
  See preparaat ei vaja säilitamisel temperatuuri eritingimusi.
  Hoida blistrid originaalpakendis, valguse eest kaitstult.
  Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

  Käsimüügiravim.
  Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.

  Mis on melatoniin?

  Illustratsioon inimese peast ning ajustMelatoniin on looduslik hormoon, mida keha toodab vastusena öö saabumisele. Käbinäärmest sekreteeritav hormoon melatoniin osaleb ööpäevase rütmi sünkroniseerimises ööpäevase valguse ja pimeduse tsükliga. Melatoniini sekretsioon / plasma melatoniini tase suureneb vahetult pärast pimeduse saabumist, saavutab haripunkti ligikaudu kella 02.00 ja 04.00 vahel ning langeb hommikuks madalaimale tasemele. Päevavalgus aitab säilitada melatoniini ööpäevast rütmi, sest valgus pärsib melatoniini sünteesi ja sekretsiooni.

  Kui öösel ärkate ja tule põlema panete, peatub koheselt kehas melatoniini tootmine. Tootlus saavutab uue maksimumi alles pärast mitut järjestikust tundi pimeduses. Tasub mainida, et mitte kogu nähtav valgusspekter ei pärsi melatoniini tootmist. Negatiivse mõjuga on ainult nähtava spektri sinine osa, kuid see on olemas paljudes kunstlikes valgusallikates. Inimkeha võimekus melatoniini toota on suurim vanusevahemikus 4-7 aastasest kuni täiskasvanuks saamiseni. Seejärel hakkab tootlikkus kuni elu lõpuni langema.

   

  Melatonin Pharma Nord (melatoniin)

  Reisimine ühest ajavööndist teise võib bioloogilist ööpäevast rütmi häirida. Seda nimetatakse ka ajavahestressiks. Ajavahestressi sümptomid ja nende ägedus on indiviiditi erinevad, kuid üldiselt on need raskemad ja püsivad kauem, mida rohkem ajavööndeid läbitakse.

  Melatonin Pharma Nordi (melatoniin) võib kasutada ajavahestressi raviks täiskasvanutel. Ajavahestressi tunnused on:

  • lennureisijärgsed unehäired
  • väsimus päevasel ajal
  • kurnatus
  • vaimsete võimete kerge langus
  • ärritatavus
  • seedehäired

  Kuidas Melatonin Pharma Nord (melatoniin) manustada?

  Esimene annus tuleb võtta sihtkohta saabudes, harjumuslikul magamajäämise ajal. Melatonin Pharma Nordi (melatoniin) ei tohi võtta enne kella 20:00 ega pärast kella 04:00 sihtkoha aja järgi. Optimaalne melatoniini manustamise aeg on vahemikus kell 23:00-23:30. Melatoniin võetakse 30 minutit enne magama minekut. Melatonin Pharma Nord 3 mg (melatoniin) maksimaalne ravikuuride arv aastas on 16.