Tugevatoimelised jooditabletid
- Jood aitab kaasa kilpnäärmehormoonide normaalsele tootmisele ja normaalsele kilpnäärmetalitlusele
- Jood aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
- Jood aitab hoida nahka normaalsena
- Sobib taimetoitlastele ja veganitele
- Toodetakse samade kvaliteedi- ja ohtusreeglite kohaselt kui ravimeid
Jood 400mg
Päevane annus sisaldab: | % päevasest võrdluskogusest | ||
---|---|---|---|
Jood | 400 μg | 267% |
Tooteinfo
Annustamine:
Täiskasvanud ja üle 11-aastased lapsed: 1 tablett päevas või vastavalt arsti soovitusele.
Mitte ületada soovitatud päevaannust.
Tähelepanu! Mitte kasutada toidulisandit mimekesise toitumise asendajana! Oluline on toituda mimekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi.
Sobilik taimetoitlastele ja veganitele.
Koostis:
Mahuaine: Mikrokristalne tselluloos.
Kaaliumjodaat.
Glükoos
Mahuaine: Hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
Paakumisvastased ained: rasvhapete magneesiumisoolad.
Ränidioksiid.
Säilitamine:
Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. Säilimisaeg pakendil.
Pharma Nordi Jood
Pharma Nordi Joodi tabletid on ümmargused 8,5 mm läbimõõduga. Iga tablett sisaldab 400 µg kaaliumjodaadist saadud joodi. Tabletid on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka 11-aastastele ja vanematele lastele. Tabletid ei sisalda loomseid koostisosi ja sobivad seetõttu taimetoitlastele ja veganitele.
Mis on Jood?
Jood on inimese jaoks eluliselt tähtis mikroelement. Joodi saame kalast, karploomadest ja merevetikatest. Nori merevetikas, mida tavaliselt kasutatakse sushis, ei sisalda peaaegu üldse joodi. Munades (peamiselt munakollases) on küll veidi joodi, kuid muudes toitudes on seda väga vähe. Paljudes riikides on lauasoola rikastatud joodiga, et korvata elanikkonna üldist puudust. Taanis sisaldab 1 gramm soola 13 mikrogrammi joodi. USA-s on joodi sisaldus soolas 45 mikrogrammi grammi kohta. Ühendkuningriik ei ole aga seda rikastamisprogrammi kasutusele võtnud.
Joodi imendumine
Puhas jood on halvasti lahustuv ning joodi imendumine sõltub mineraalidest nagu tsink ja vask. Seevastu kaaliumjodaat hästi imenduv joodisool, olles joodi kõige stabiilseim vorm.
Joodi eritumine
Suukaudsetest toidulisanditest saadav jood eritub peamiselt uriiniga (97%) ja väljaheitega. Jood eritub ka väljahingatava õhu, pisarate ja higiga, eriti seoses raske füüsilise tegevusega.
Jood ja kilpnäärmehormoonid
Jood on oluline meie ainevahetuse ja tervise jaoks, kuna see mineraal on osa kahest kilpnäärmehormoonist T3 (trijodotüroniin) ja T4 (türoksiin). Numbrid kolm ja neli viitavad vastavalt kahes hormoonis sisalduvate joodiaatomite arvule. Ilma joodita ei suuda keha toota T3 ja T4 ja see on joodi ainus teadaolev funktsioon. Kuna me ei saa ilma nende kahe hormoonita ellu jääda siis on jood meie kehale ülioluline. Liblikakujuline kilpnääre asub kaela esiosas Aadama õuna all. See nääre toodab peamiselt T4, samas kui T3 tuleneb valdavalt T4 muundamisest T3-ks. Hormoonid kontrollivad organismi ainevahetust ja mida rohkem neid hormoone eritub, seda kiirem on ainevahetus.
Goitrogeenid
Inimesi hoiatatakse sageli goitrogeenide manustamise eest, väidetavalt häirivad need organismi joodi omastamist ning T3 ja T4 moodustumist. Neid aineid leidub kapsataimedes, sojas, rabarberis ja rapsis. Tegelikult ei kujuta need toiduained endast meie ainevahetusele probleeme, kui just neid ei tarbita väga suurtes kogustes sisse samal ajal olles joodipuuduses.
Ametlikud väited
Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva joodi tõendeid ning lubanud väita järgnevat:
- aitab kaasa normaalsele kognitiivsele talitlusele
- aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
- aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
- aitab hoida nahka normaalsena
- aitab kaasa kilpnäärmehormoonide normaalsele tootmisele ja normaalsele kilpnäärmetalitlusele