Otsi

  Search Results

  Close

  Bio-Selenium+Zinc toote pilt koos tablettidega


  Seleen täiuslikus antioksüdantide kompleksis

  Puhas, orgaaniliselt seotud seleenipärm (SelenoPrecise) koos tsingi ja A-, B6-, C- ja E- vitamiinidega.

  • Seleen ja tsink aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • E-vitamiin aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest
  • A-vitamiin aitab hoida nahka ja nägemist normaalsena
  • C-vitamiin aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele luude, igemete, hammaste ja kõhrkoe normaalseks talitluseks
  • B6-vitamiin aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
  • Koostist on uuendatud 40-aastase uurimistöö jooksul
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
  Loe edasiNäita vähem

  Bio-Selenium+Zinc

  Pharma Nord

  Päevane annus sisaldab     % päevasest võrdluskogusest
  A-vitamiin 800 µg RE   100%
  C-vitamiin 90 mg   113%
  E-vitamiin 15 mg a-TE   125%
  B6-vitamiin 2 mg   143%
  Orgaaniline tsink 15 mg   150%
  Orgaaniline seleen 100 µg   182%

  Tooteinfo

  Annustamine
  Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 1 tablett päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata. Ei soovitata alla 12-aastastele lastele.

  Mitte ületada soovitatud päevaannust.
  Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

  Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

  Säilitamine
  Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
  Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

  Netokaal: 30 tabletti = 13 g

  Koostisosad
  Mineraalaine: tsinkglükonaat.
  Vitamiin C (L-askorbiinhape).
  Mineraalaine: orgaaniline seleenipärm* SelenoPrecise®.
  Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
  Vitamiin E (DL-α-tokoferüülatsetaat,
  D-α-tokoferüülhappesuktsinaat).
  Vitamiin A (retinüülatsetaat).
  Glaseeraine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, maisivalk.
  Paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumisoolad,
  ränidioksiid.
  Vitamiin B₆ (püridoksiinvesinikkloriid).
  Toiduvärv: raudoksiid.

  *EP Patent No. 1 478 732 B1.

  Omadused
  Bio-Selenium®+Zinc sisaldab antioksüdantse toimega mineraalaineid ja vitamiine, mis toetavad organismi immuunsüsteemi ja ainevahetust.

  Bio-Selenium+Zinc

  Bio-Selenium+Zinc tabletid sisaldavad lisaks seleenile ja tsingile ka A-vitamiini, B6-vitamiini, C-vitamiini ja E-vitamiini. Kõik need koostisosad toetavad, kaitsevad ja täiendavad üksteist ning nende koostöö ja kõrge kvaliteet teevad Bio-Selenium+Zinc toote ideaalseks antioksüdantide kompleksiks. Bio-Selenium+Zinci võib kasutada ka alternatiivina beetakaroteeni sisaldavatele multivitamiini preparaatidele, mida suitsetajad soovivad vältida.

  Sisaldab SelenoPrecise’i
  Bio-Selenium+Zinc sisaldab 100 mikrogrammi seleeni, mis on Pharma Nordi patenteeritud orgaanilise ja kergesti imenduva SelenoPrecise seleenipärmi kujul. SelenoPrecise sisaldab 67% selenometioniini ja 33% mitmeid teisi seleeni vorme, mis vastavad sellistele seleeniühenditele, mida saame seleenirikkast toidust. Koguni 89% tabletis olevast seleenist imendub. Imendumine ja toime näib veelgi suurenevat, kui seleen on kombineeritud A-, B6-, C-, E-vitamiini ja tsingiga, mis on samuti orgaanilise ühenditena.

  Graafik näitab Pharma Nordi seleeni paremat imendumist võrreldes teiste seleenitoodetega


   

  Pharma Nordi patenteeritud seleenipärm imendub paremini kui teised orgaanilised ja mitteorgaanilised seleenivormid.

  Mis on seleen

  Seleen on asendamatu mikroelement, mis toetab mitmeid inimese tervise ja heaolu jaoks olulisi selenoproteiine ja seleensõltuvaid ensüüme. Üks neist ensüümidest on glutatiooni peroksüdaas (Gsh-Px), mis täidab organismis mitmeid tähtsaid rolle. Lisaks aitab seleen kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele. Kilpnääre aitab hoida ainevahetust tasakaalus. Samuti aitab seleen kaasa sellistele bioloogilistele protsessidele, nagu:

  • immuunsüsteemi talitlus
  • normaalne spermatogenees
  • rakkude kaitsmine oksüdatiivse stressi eest
  • juuste ja küünte normaalsena hoidmine


  Organismis leiduv seleen on peamiselt kahes erinevas vormis:

  Selenometioniin (mis asendab metioniini erinevates valkudes) ja selenotsüsteiin.

  Selenometioniini saame ainult toidust, sest meie organism ei suuda seda ise sünteesida. Samas on meie keha võimeline muundama selenometioniini selenotsüsteiiniks, mida saame ka toidust Se-metüül-selenotsüsteiini kujul.

  Juhul, kui toiduga saadav seleeni kogus on liiga väike, suudab organism kasutada enda seleenivarusid, milleks on erinevates valkudes seotud selenometioniin.

  SelenoPrecise sisaldab neid mõlemaid seleeniühendeid (selenometioniini ja selenotsüsteiini) ning veel mitmeid teisi.


  Seleen suudab siduda raskemetalle

  Kehas seob seleen endaga mitmeid raskemetalle ning moodustab lahustumatuid ühendeid, mis lõpuks kehast väljutatakse. Selle protsessi toimimiseks on vaja pisut olemasolevat seleeni, jättes osa alles ka teiste oluliste seleensõltuvate protsesside jaoks*. Uuringud näitavad, et seleen seob elavhõbedat vahekorras 1:1.

  * Schrauzer GN Selenium and selenium-antagonistic elements in nutritional cancer prevention. Crit Rev Biotechnol. 2009;29(1):10-7.


  Illustreeriv pilt toiduainetest, mis sisaldavad seleeni
  Kus leidub seleeni?

  Seleeni leidub sellistes toiduainetes nagu kalad, pähklid ja täisteraviljatooted. Inimesed, kes ei tarvita neid toiduaineid pidevalt, võivad abi saada seleenipreparaadi lisamanustamisest, et saada seda toitainet piisavas koguses. Seleeni päevane soovituslik annus (PSA) on 50-70 μg (erineb riigiti) ning üldiselt vajavad mehed seda pisut rohkem kui naised.


  Orgaaniliselt seotud seleen imendub paremini

  Põllumajandusmuldades on seleen anorgaanilises vormis. Kui taimed omastavad selle (ning see jõuab loomadeni), muudetakse see orgaaniliseks seleeniks. Meie toidus olevat seleeni on võimalik siduda selliste aminohapetega nagu metioniin ja tsüsteiin. Seevastu toidulisandites olev seleen võib olla kas orgaaniline või anorgaaniline. On teada, et orgaanilisi seleeniühendeid omastab ning seob organism erinevatesse seleensõltuvatesse ensüümidesse ja selenoproteiinidesse kergemini. Ja erinvalt anorgaanilistest seleeniühenditest ei redutseeru orgaanilised seleeniühendid vitamiinidega samaaegsel manustamisel.


  Seleenisisaldus põllumuldades on erinev

  Riikides, kus põllumullad on seleenirikkad, saab rahvastik seda vastavalt rohkem. USA-s, kus seleeni sisaldus põllumuldades on kõrge, on keskmine seleeni tarbimine 60-220 μg päevas. 

  Seevastu madala seleenitasemega riikides, nagu Eesti ja Taani, saadakse toidust keskmiselt 45-50 μg seleeni päevas.
  Illustreeriv kaart sellest, kui palju Euroopa riikide elanikud saavad toidust seleeni

  Kaardilt näeme, et paljude Euroopa riikide elanikud saavad seleeni toidust liiga vähe. Soome näitajad pole nii madalad selle tõttu, et neil on riiklik poliitika juba alates 1984. aastast väetada põllumaid seleeniga.

  Seleen pole kõigest seleen

  Seleen on erinevates kogustes pinnases leiduv element ja mineraalaine. Osas riikides nagu Ameerika Ühendriigid on põllumajandusmaal üsna kõrge seleenisisaldus, samas kui enamikus Euroopa riikides on see suhteliselt madal. Teravili ja muud taimed saavad seleeni mullast. Seetõttu sõltubki toidu seleenisisaldus suuresti sellest, kui palju seleeni sisaldab taimede kasvatamiseks kasutatav põllumajandusmaa.

  Orgaaniline ja anorgaaniline seleen

  Toidulisandina tarbitava seleenipreparaadi valimisel on oluline teada, et seleeni on erinevat tüüpi.

  Anorgaaniline seleen

  Seleeni toidulisandites kasutatakse anorgaanilist seleeni sageli lihtsate seleenisoolade kujul. See võib olla naatriumseleniit ja naatriumselenaat. Seleen küll tavaliselt vees ei lahustu, kuid seleen seleniidi ja seleenaadi kujul lahustub.  Veidi üle poole neist kahest anorgaanilisest seleenisoolast imendub kehasse, seleniit veidi paremini kui selenaat, kuid samas need ka erituvad üsna kiiresti, mis omakorda piirab nende kasulikkust.

  Orgaaniline seleen

  Taimed saavad mullast anorgaanilist seleeni selenaadi kujul. Taimed muudavad mullast saadud anorgaanilise ühendi selenometioniiniks (vähem ka selenotsüsteiiniks), mis on orgaaniline ühend. Orgaanilist seleeniühendit L-selenometioniini - s.o aminohappe metioniini külge kinnitunud seleeni - saab valmistada ka sünteetiliselt. Sünteetilist L-selenometioniini kasutatakse laialdaselt orgaaniliste toidulisanditena ja see on üks enim uuritud seleeniühendeid.
  Loomsest toidust saame seleeni peamiselt selenotsüsteiini kujul.

  Seleenipärm

  Seleenipärm pärineb pärmirakkudest, mida kasvatatakse seleeni sisaldavas toitainesubstraadis. See annab looduslikult esineva orgaanilise L-selenometioniini suure sisalduse. Seleenipärm sisaldab ka metüülselenotsüsteiini ning mitmesuguseid muid orgaanilisi seleeniühendeid, mis jäljendavad toidus leiduvaid looduslikke seleeni variante ja on teaduslike uuringute kohaselt olulised. Seejärel surmatakse seleenipärmi rakud kuumutades ja pulbristatakse, misjärel see toimib seleeni- ja valgurikka toitainena.

  Seleenipärmid on erinevad

  Erinevate seleenipärmitoodete kvaliteet on samuti erinev. Mittestandardiseeritult valmistatud seleenipärm  on looduslikult laialt varieeruva koostise ja seleenisisaldusega. See tähendab, et sellisest toorainest valmistatud toodete imenduvus võib palju erineda. Parimaid omadustega pärmitooted valmistatakse farmatseutiliselt ja nende seleeniühendite tüüp ja kogus on väga erinev.

  Seleen farmatseutilise toimeainena

  Täna on Pharma Nord ainus tootja maailmas, kellel on luba orgaanilise meditsiinilise seleenipärmi tootmiseks. Seda täiesti ainulaadset, patenteeritud meditsiinilist toorainet kasutatakse Taanis SelenoPrecise nime all ravimina, kus näidustuseks on seleenipuuduse ennetamine ja ravi. Kõik Pharma Nordi seleeniga toidulisandid sisaldavad seda ainulaadset seleenipärmi.
   

  SelenoPrecise aktiivse farmatseutilise koostisosana

  Bio-Selenium+Zinc sisaldab palju erinevaid seleeniliike, millest igaühel on meie kehas erinevad funktsioonid. Varustades keha laia valiku seleeniühenditega, on võimalik jäljendada looduslikku, toi seleeniühendite mitmekesisust, mida leidub mitmekülgses toidus. See tähendab, et erinevad seleeniühendid võivad kehas liikuda erinevatel bioloogilistel radadel ja püsida veres erineva aja jooksul. Arvatakse, et sellel on suurim kasu tervisele. Võrreldes nii anorgaaniliste seleenivormide kui ka sünteetiliselt toodetud selenometioniiniga, on seleenipärmist pärinevate orgaaniliselt seotud seleeniühendite eeliseks muuhulgas suurem imendumine ja biosaadavus.
   

  Väljakutse: homogeensus

  Selleks, et tagada iga tableti kvaliteet ja et toorainet oleks võimalik kasutada ka ravimite valmistamiseks, peab iga tootmispartii olema ühesugune. Ühtlase kvaliteediga seleenipärmi tootmine on keeruline ülesanne. Selleks on mitmeid põhjuseid: tooraines sisalduva seleenikoguse lubatud hälve on äärmiselt väike, samas peab ka tooraines sisalduvate erinevate seleeniühendite kogus partiist partiisse ühtlane olema.  See on ka loogiline, sest on iseenesestmõistetav, et te saate arvestada ühesuguse seleenikoguse ja toimega igas tabletis. Pharma Nordi seleenipärm sisaldab rohkem kui 20 erinevat seleeniühendit, orgaanilise seleenometioniini sisaldus on stabiilselt 67%  ja anorgaanilise seleeni osakaal ei ületa 1% seleeni üldkogusest.  Seleeniühendid SelenoPrecise'is

  SelenoPrecise seleenipärmi analüütilistes uuringutes on tuvastatud järgmised seleeniühendid:

  Selenometioniin, selenometioniini seleenoksiid (SeOMet), selenotsüsteiin-se-metüülselenotsüsteiin, trimetüülselenoonium, selenometüülselenotsüsteiin, selenometüülselenometioniin, gamma-glutamüül-se-metüülselenotsüsteiin, selenotsüsteiin ning polütseptiidid või madal-molekulaarrakulised polüpeptiidid. Eelkõige on SelenoPrecise'is optimeeritud teiste seleenipreparaatidega võrreldes olulised selenotsüsteiin-se-metüülselenotsüsteiini ühendid, mida leidub suurtes kogustes küüslaugus ja millel on eriline kaitsev toime.


  Seleenipärmi tootmine

  Pharma Nordi seleenipärm saadakse fermentatsiooni teel. Elusatele pärmirakkudele (mitte-GMO) “söödetakse” nii ammoniaaki kui ka glükoosi, vitamiine, mineraale ja farmatseutilise kvaliteediga anorgaanilist seleeni. Seejärel paigutavad ja integreerivad pärmirakud seleeni oma rakuseintesse ning seleeniühendid saavad pärmirakkudes sisalduvate valkude osaks. Nii on anorgaaniline seleen muudetud looduslikuks orgaaniliseks seleenipärmiks.

  Seejärel seleenipärm pastöriseeritakse, kusjuures pärmirakud surevad. Seleeni sisaldavad pärmirakud tsentrifuugitakse, pestakse, külmutatakse, pulbristatakse, pihustuskuivatatakse ja pressitakse tablettideks.
   

  Kokkuvõte

  Farmatseutilise kvaliteediga seleenipärmi tarbimisel on selgeid eeliseid võrreldes teiste seleeni sisaldavate toorainetega:

  • See on orgaaniline. Seleenisisaldus püsib ja toimib kehas enne eritumist kauem kui anorgaaniline seleen.
  • See sisaldab rohkem kui 20 erinevat seleeniühendit, mida looduses leidub seleenirikkas toidus.
  • Selle erinevate seleeniühendite kogus varieerub väga vähe.
  • Igast tabletist on võimalik saada meditsiiniliste preparaatidega sama toime.
  • See on andnud teaduslikes uuringutes parimad tulemused 

  Mis on antioksüdandid?

  Antioksüdandid on ained, mis suudavad neutraliseerida vabu radikaale.  Need on keemiliselt ebastabiilsed molekulid, rünnates ahelreaktsioonina kõike enda ümber. Rünnaku alla satuvad nii rakumembraanid kui ka rakutuumad ning seetõttu rakud nõrgenevad ja rasvhapped oksüdeeruvad ehk rääsuvad. Me ei saa vältida vabu radikaale, kuna need on meie ainevahetuse, muuhulgas stressi loomulik tagajärg. Mõnes kontekstis täidavad nad ka kasulikke funktsioone. Samas peame me pideval kaitsma oma rakke, geneetilist materjali (DNAd) ja kehas leiduvad rasvu pideva vabade radikaalide rünnaku eest,  et säilitada keha normaalsed rakufunktsioonid nii kaua kui võimalik.

  Antioksüdandid kaitsevad meid nii kehas endas tekkinud vabade radikaalide kui ka nende radikaliseerunud osakeste eest, mis tulenevad saastunud õhust, suitsetamisest, osoonist ja erinevat tüüpi kiirgusest.

  Ametlikud väited

  Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote aktiivsete koostisosade tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

   

  Seleen

  • Aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • Aitab kaasa normaalsele spermatogeneesile
  • Aitab kaasa kilpnäärme normaalsele talitlusele
  • Aitab hoida juukseid ja küüsi normaalsena
  • Aitab kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest   A-vitamiin

  • Osaleb rakkude spetsialiseerumise protsessis
  • Aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja normaalsele rauaainevahetusele
  • Aitab hoida nahka, nägemist ja limaskesti normaalsena   B6-vitamiin

  • Aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • Aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini ainevahetusele ja energiavahetusele
  • Aitab kaasa normaalsele vere punaliblede moodustumisele, tsüsteiini sünteesile ning psühholoogilistele funktsioonidele
  • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust
  • Aitab kaasa hormonaalse aktiivsuse regulatsioonile  C-vitamiin

  • Aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • Aitab kaasa normaalsele närvisüsteemi talitlusele, kollageeni moodustumisele ning psühholoogistele funktsioonidele
  • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
  • Aitab kaasa E-vitamiini algvormi taastekkimisele
  • Aitab kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest 
  • Suurendab mitteheemse raua imendumist (puu- ja köögiviljadest ning teraviljatoodetest)
  • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust  E-vitamiin

  • Aitab kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest   Tsink

  • Aitab kaasa normaalsele DNA-sünteesile ja immuunsüsteemi talitlusele
  • Osaleb rakujagunemise protsessis
  • Aitab kaasa normaalsele viljakusele ja reproduktsioonile
  • Aitab kaasa normaalsele kognitiivsele talitlusele
  • Aitab kaasa normaalsele rasvhapete ainevahetusele
  • Aitab kaasa A-vitamiini normaalsele ainevahetusele
  • Aitab kaasa normaalsele happe-alustasakaalule
  • Aitab hoida juukseid, küüsi, nahka, nägemist ja luid normaalsena
  • Aitab kaasa normaalsele valgusünteesile
  • Aitab hoida vere testosterooni taset normaalsena
  • Aitab kaasa normaalsele süsivesikute ainevahetusele
  • Aitab kaitsta rakke vabade radikaalide põhjustatud oksüdatiivse stressi eest