Otsi

    Search Results

    Close

    Bio-Melatoniin 1mg

    • Ravimikvaliteediga melatoniin
    • Aitab leevendada ajavahestressi ebameeldivat toimet organismile*
    • Blisterpakend paremaks säilivuseks ja hügieeni tagamiseks
    • Sisaldab niatsiini (vitamiin B3), mis aitab kaasa normaalsele psühholoogilisele funktsioonile ja närvisüsteemi normaalsele talitlusele
    • Aitab lühendada uinumisele kuluvat aega, kui võtta 1mg melatoniini tavapärasel magamamineku ajal

    *Võttes vähemalt 0,5 mg melatoniini enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgneval päeval peale sihtkohta jõudmist.

    Loe edasiNäita vähem

    Bio-Melatoniin 1 mg

    Pharma Nord

    1 tablett sisaldab      % päevasest võrdluskogusest
    Niatsiin (Vitamiin B3)   10 mg 63%
    Melatoniin   1 mg määratlemata

    Tooteinfo

    Annustamine:

    Soovitatav päevane kogus on 1 tablett 30 minutit enne uneaega. Võttes tavapärasel magamaminekuajal 1 mg melatoniini, aitab see vähendada uinumisele kuluvat aega. Melatoniin aitab leevendada ajavahestressi ebameeldivat toimet organismile, võttes vähemalt 0,5 mg melatoniini enne magamaminekut esimesel reisipäeval ja paaril järgneval päeval peale sihtkohta jõudmist.

    Mitte ületada soovitatud päevaannust.

    Toidulisand sobib üle 18. aastastele täiskasvanutele. Raseduse ja rinnaga toitmise korral pidada enne toidulisandi tarbimist nõu arsti või apteekriga. Erinevate ravimite samaaegse kasutamise
    toitmise korral pidada enne toidulisandi tarbimist nõu arsti või apteekriga. Võib põhjustada
    uimasust ning võib mõjutada masinate juhtimist.

    Harvadel juhtudel võib melatoniin mõjutada verevedeldaja varfariini toimet.

    Säilitamine:

    Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. Säilimisaeg pakendil.

    Netokaal: 90 tabletti = 13,7 g 

    Koostisosad: 
    Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
    B₃-vitamiin: nikotiinhape.
    Paakumisvastane aine: ränidioksiid.
    Stabilisaator: võrkstruktuuriga naatriumkarboksümetüültselluloos.
    Mahuaine: maltodekstriin.
    Melatoniin.
    Glaseeraine: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
    Paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumisoolad.

    Sobib taimetoitlastele ja veganitele.

    Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

    Mis on Bio-Melatoniin 1mg?

    Bio-Melatoniin 1mg on toidulisand, mis sisaldab 1mg melatoniini ja 10mg B3-vitamiini, mida Kas teil on raske magama jääda? Bio-Melatoniin 1mg on toidulisand, mis sisaldab 1 mg melatoniini
    tuntakse ka niatsiini nime all. 

    Bio-Melatoniin 1mg on toidulisand. Iga tablett sisaldab 1 mg farmatseutilist melatoniini ja 10 mg niatsiini (vitamiin B3), melatoniini prekursorit.

    Melatoniin ja selle eelkäijad

    Melatoniini tootmiseks vajab keha aminohapet L-trüptofaani, mis on niatsiini, serotoniini ja melatoniini prekursor inimestel. Molekulaarselt võrdub 10 mg niatsiini 600 mg toidust saadava trüptofaaniga. Seega, lisades preparaadile 10 mg niatsiini, ei pea organism tootma 600 mg trüptofaani ning selle tulemusena saab keha seda säästetud kogust kasutada rohkema melatoniini tootmiseks.  

    Võtke Bio-Melatoniini pool tundi enne magamaminekut. Bio-Melatoniini toimet saab optimeerida, võttes seda iga päev samal kellaajal.

    Mis on melatoniin?

    Melatoniin (N-atsetüül-5-metoksütrüptamiin) on hormoon, neurotransmitter ja antioksüdant, mida leidub paljudes elusorganismides. Ainet leidub ka banaanides ja riisi perekonda kuuluvates taimedes. Enamikul loomadel ja inimestel toimib melatoniin ainena, mis on oluline ööpäevase rütmi reguleerimiseks. Melatoniini toodab ja eritab käbinääre - see on väike nääre, mis asub aju keskosas. Meie silmad on varustatud retseptoritega, mis saadavad pimeduse saabudes käbinäärmele signaale, et see hakkaks melatoniini eritama. Seda mehhanismi võivad mõjutada mitmed erinevad tegurid - näiteks öövahetustega töö ning kunstlikud (sinise valgusega) valgusallikad.

    Melatoniini eritatakse loomulikult õhtusel ajal, kui väljas hakkab pimenema ning valgus peatab selle eritamise. See aine tekitab unise enesetunde ning paneb keha justkui madalamal käigul tööle. Seetõttu tundubki loomulik minna magama öösel, kui väljas on pime. Kõige kõrgem on melatoniini tootmine alates 3.-5. eluaastast kuni täiskasvanuea saabumiseni ning hakkab siis tasapisi vähenema.

    Melatoniin kui loomulik toetus kiiremaks uinumiseks

    Melatoniini võtmine võib Teil aidata kiiremini uinuda. Mõju ilmneb kaudselt, mõjutades keha sisetemperatuuri ja erinevaid neurotransmittereid ajus. Uneprobleemidega eakatel inimestel võib olla kasu melatoniini manustamisest toidulisandina.

    Kui ärkate öösel üles ja lülitate tule sisse, lakkab Teie melatoniini tootmine koheselt. Selleks, et tase uuesti maksimumini jõuaks, kulub paar tundi pimedust. Huvitav on see, et mitte kõik valgusspektri sagedused ei nõrgenda keha melatoniini tootmist, vaid ainult nähtava valguse spektri sinises otsas olev valgus avaldab seda mõju. Kahjuks leidub seda tüüpi valgust paljudes kunstlikes valgusallikates nagu nutitelefonid, tahvelarvutid, arvutid jne.

    Melatoniin on loomulik aine, mida leidub vähesel määral ka toidus. Looduslikud melatoniini allikad:

    • Banaanidlooduslikud melatoniini allikad
    • Kaer
    • Tomatid
    • Riis, oder, mais
    • Ingver
    • Kreeka pähklid

     Tasub tähele panna, et hilistel õhtutundidel kohvi joomine võib magama minnes alandada melatoniini taset organismis.

    Mis on Niatsiin?

    Niatsiin (vitamiin B3) on tavaline nimetus kahele vitamiini variandile, mida nimetatakse nikotiinhappeks ja nikotiinamiidiks.Illustreeriv pilt niatsiini struktuurist Niatsiin osaleb keha normaalses ainevahetuses, närvisüsteemis ja psühholoogilistes funktsioonides. Nikotiinhappel on veresooni laiendav toime. Suuremates kogustes võib selle vitamiini lisamanustamine põhjustada mööduvat ja kahjutut kuumatunnet, kihelust ja nahapunetust. Niatsiinamiidil seda toimet ei ole.

    Organismis aitab aminohape trüptofaan kaasa nikotiinhappe tootmisele juhul kui Te ei tarbi piisavalt seda vitamiini. Samuti aitab see kaasa neurotransmitteri serotoniini tootmisele. Ensüümide abil muutub trüptofaan päeval serotoniiniks ja öösel melatoniiniks.

    Nimetus "nikotiinhape" tuleneb sellest, et aine eraldati algselt tubakalehtedest, kuid nikotiinhappe ja tubakas sisalduva nikotiini vahel puudub seos.

    Ööpäevane rütm

    Meie ajus on "24-tunnine kell", mis juhib meie ööpäevarütmi. Ööpäevane rütm hõlmab füüsilisi, Illustreeriv pilt ööpäevarütmist kelladega
    psühholoogilisi ja käitumuslikke muudatusi, mis järgivad ligikaudu 24-tunnist tsüklit. Rütm reageerib eelkõige valgusele ja pimedusele ning see mõjutab meie une-ärkveloleku tsüklit, hormoonide tootmist, kehatemperatuuri ja muid olulisi keha funktsioone.

    Meie bioloogiline rütm ei pruugi katta täpselt 24 tundi, see võib olla veidi lühem või pikem. Siiski on see kohandatud igapäevase 24-tunnise rütmiga, mida mõjutab silmade kaudu sisenev päevavalgus.

    Ajavahestress

    Mitme ajavööndi ületamine lennureisiga võib häirida ööpäevarütmi ja põhjustada sellega kaasnevat ebamugavust. Tavaliselt suudame oma ööpäevarütmi nihutada ca. 1 kuni 1 1/2 tundi päevas. Näiteks kui lendame läbi kuue ajavööndi, võib ööpäevarütmi täielikuks kohanemiseks uue kohaliku ajaga kuluda 4–6 päeva. Tavaliselt kogeme idasuunas (tõusva päikese suunas) lennates rohkem ebamugavust kui läände lennates. Samuti suudavad mõned inimesed uute ajavöönditega kohaneda paremini kui teised.

    Öövahetus

    Öövahetustes töötamine võib samuti tekitada ajavahestressi-laadseid sümptomeid, näiteks kui töötate igal teisel nädalal öösel. Isegi kui peate olude sunnil päevasel ajal magama, on oluline magada pimedas ruumis, et stimuleerida melatoniini tootmist oma kehas.

    Ametlikud väited

    Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote aktiivsete koostisosade tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

    Melatoniin: 

    • kergendab ajavööndivahetuse väsimusega seotud subjektiivseid kaebusi*
    • aitab lühendada uinumisele kuluvat aega, kui võtta 1mg melatoniini tavapärasel magamamineku ajal

          
    * võttes  enne  magamaminekut  vähemalt 0,5 mg melatoniini esimesel  reisipäeval  ja paaril  järgneval  päeval  pärast  sihtkohta  saabumist.

    Niatsiin (Vitamiin B3):

    • aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
    • aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
    • aitab vähendada väsimust ja kurnatust
    • aitab kaasa normaalsele energiavahetusele