Otsi

  Search Results

  Close

  500mg kalaõli igas kapslis


  Puhas kontsentreeritud kalaõli B12-vitamiiniga

  • Vabad rasvhapped tagavad kuni 50% parema imendumise
  • Tugevalt kontsentreeritud (65% oomega-3), kergelt imenduv kalaõli
  • Kombineeritud B12-vitamiini ja foolhappega, mis toetavad homotsüsteiini ainevahetust
  • Eriti puhas – õli on läbinud kolmeastmelise puhastusprotsessi
  • Õlis leiduvate saasteainete kogused on kaugelt alla lubatud piirmäärade
  • Pehme lihtsasti neelatav želatiinkapsel
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
  • Teadusuuringutega dokumenteeritud
  Loe edasiNäita vähem

  Bio-Marine Plus

  Pharma Nord

  Päevane annus 3 kapslit sisaldab:       % päevasest võrdluskogusest
  Kalaõli     1500 mg määratlemata
  Millest        
      EPA (ekosapentaeenhape)     555 mg  
      DHA (dokosaheksaeenhape)     345 mg  
  Foolhape     300 µg 150%
  Vitamiin B12 (tsüanokobalamiin)     3 µg 120%

  Tooteinfo

  Annustamine

  Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 3 kapslit päevas, söögi ajal tervelt alla neelata. Mitte ületada soovitatud päevaannust.

  Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

  Toode ei sobi taimetoitlastele.

  Hoiatus. Enne preparaadi kasutamist raseduse ja imetamise perioodil konsulteerida arstiga.

  Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

  Koostisosad
  Kalaõli.
  Kapsli kate: želatiin.
  Niiskusesäilitaja: glütserool, puhastatud vesi.
  Paksendaja: ränidioksiid.
  Kakaopulber.
  Vitamiin: foolhape.
  Vitamiin: tsüanokobalamiin (Vitamiin B12)

  Säilitamine

  Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
  Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

  1Kasulik toime saavutatakse igapäevase 250 mg EPA ja DHA tarbimisega.

  Miks vabad rasvhapped?
  Enne kalaõli imendumist tuleb see muuta vabadeks rasvhapeteks. Selle muundamisega kaasneb mõningane rasvhapete kadu. Kui võtate kalaõli vabade rasvhapetena, imendub see 50% paremini. See võimaldab teil saavutada sama efekti vähemate kapslitega.

  Mis on Bio-Marine Plus?

  Neela kapslid alla tervelt. Kapslit närides võib keelel tekkida happelise reaktsiooni tõttu põletav tunne. Bio-Marine Plus pehmed želatiinkapslid sisadavad igaüks 500 mg kalaõli, millest 185 mg on EPA, 115 mg on DHA ja 25 mg on teisi oomega-3 rasvhappeid. Kapslis olevad oomega-3 rasvhapped on valdavalt vabade rasvhapete vormis. Kalaõli on kontsentreeritud, mistõttu saate te võrdlemisi suure koguse oomega-3 rasvhappeid üsna väikesest kapslist. Kalaõli on kõrgpuhastatud, mis tähedab, et see on läbinud erilise puhastusprotsessi ning kõigi saasteainete kogused on kaugelt alla lubatud piirmäärade. Kalaõli preparaadis Bio-Marine Plus ei pärine kasvatusekaladelt, vaid loodusest püütud kaladelt. Õli on puhastatud ja seetõttu saasteainetest vaba. Bio-Marine Plus on toodetud ja pakendatud hapnikuvabalt ning selles olevate peroksiidide kogus on äärmiselt madal, mistõttu on ta hästi oksüdatsiooni ehk rääsumise eest kaitstud. Bio-Marine Plus preparaati on lisatud ka kaks homotsüsteiini taste langetavat vitamiini – foolhape ja vitamin B12.

  Vabad rasvhapped Bio-Marine Plus’is

  Looduslikult esinevad oomega-3 rasvhapped triglütseriidide vormis, mis tuleb lagundada “vabadeks” rasvhapeteks, enne, kui need saavad seedekulglas imenduda. Seda protsessi viib läbi seedeensüüm lipaas. Bio-Marine Plus sisaldab oomega-3 rasvhappeid valdavalt vabade rasvhapete kujul, mis on juba triglütseriidi molekulist eemaldatud ja valmis imendumiseks. Seda tüüpi oomega-3 rasvhappeid sisaldavate preparaatide eeliseks on, et need imenduvad hästi ka inimesel, kel on probleeme rasvade imendumisega.

  Vabu rasvhappeid sisaldava õli ühe probleemiks on, et kapslit närides võib keelel tekkida happelise reaktsiooni tõttu põletav tunne. Seetõttu on soovitatud neelata kapslid alla tervelt. Kuna kapsel sisaldab vabu rasvhappeid ja B-vitamiine, võib kapslil olla ka kerge lõhn, kuigi õli selle sees on kindlasti värske ja puhas.

  Bio-Marine Plus on hea toidulisand nendele inimestele, kes ei söö nii palju kala, kui spetsialistid hea tervise säilitamiseks soovitavad, või ka neile, kes vajavad eriti puhas ja eriti hästi imenduvat kalaõli.

  Mida “Plus” tähendab?

  Lisaks oomega-3 rasvhapetele sisaldab Bio-Marine Plus ka foolhapet ja B12-vitamiini. Mõlemad vitamiinid aitavad oomega-3 rasvhapetel säilitada normaalset homotsüsteiini ainevahetust. Lisaks toetab foolhape normaalse immuunsüsteemi toimimist, normaalset psühholoogilist funktsiooni ja vere moodustumist. Veelgi enam – foolhappel on roll rakkude jagumisel ja ta toetab normaalset loote kudede kasvu raseduse ajal.

  Mis on oomega-3 rasvhapped?

  illustreeriv pilt kalastOomega-3 rasvhapped on rühm asendamatud polüküllastatud rasvhappeid, mida leidub peamiselt kalas, eriti rasvases kalas nagu heeringas, lõhe ja makrell. Kaks kõige olulisemat rasvhapet on eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).

  Päris ammu, 1970-ndate lõpus näitasid kaks Taani arsti Bang ja Dyerberg, miks Gröönimaa elanikel oli rohke kala ja mereimetajate söömise tõttu parem tervis kui Taani rahvastikul.* Kui te üldse kala ei söö, või sööte seda liiga vähe, on mõistlik võtta oomega-3 rasvhappeid sisaldavat toidulisandit, tagamaks nende kasulike toitainete piisav tarbimine. Ideaalne oleks suisa, kui toit sisaldaks õiges tasakaalus oomega-3 ja oomega-6 (taimedes leiduvad rasvhapped) rasvhappeid. Terviseasjatundjad usuvad, et ideaalne oomega-3 ja oomega-6 tarbimise vahekord on 1:2,5 – 1:4.

  * Bang HO, et al. Acta Med Scand 1976;200:69-73.
  Dyerberg J, et al. Lancet 1978 Jul 15;2(8081):117-9

  Hea südamele, ajule ja silmadele

  EPA’l ja DHA’l on mitmeid positiivseid omadusi. Näiteks – igapäevane 200 mg DHA tarbimine toetab normaalset aju ja silmade arengut neil beebidel, keda toidetakse rinnaga. Täiskasvanutel aitab 250 mg DHA tarbimine päevas toetada normaalse ajufunktsiooni ja nägemise säilimist. Lisaks aitab igapäevane 250 mg EPA ja DHA tarbimine toetada normaalset südame funktsiooni.

  Eelmainitud tasemed vastavad kahele (200 mg) või kolmele (250 mg) Bio-Marine Plus kapslile.

  Miks vabad rasvhapped?

  Kalaõli tuleb enne imendumist muuta vabadeks rasvhapeteks. See muutmisprotsess teeb endaga kaasa väikese hulga rasvhapete kadu. Võttes kalaõli vabade rasvhapete vormis, on imendumine kuni 50% parem. See võimaldab teil saavutada sama toime vähema hulga kapslitega.

  Optimaalne puhtus ja biosaadavus

  Kalaõli preparaadis Bio-Marine Plus on kõrgpuhastatud tagamaks eriti kõrgel tasemelt puhtust. See tähendab, et õli on läbinud kolmeastmelise puhastusprotsessi, mis tagab põhjaliku puhtuse. Kasutusel on üks maailma juhtivamaid tehnoloogiaid, et tuvastada ja eemaldada kõik soovimatud osakesed nagu pestitsiidid, raskemetallid, furaanid (eriti mürgised osakesed tööstuslikust põletamisest) ja teised sarnased ained. See tähendab, et paljude nende ühendite sisaldus on kaugelt alla kala ja kalaõlitoodetes ametlikult nõutud künnisväärtuste.

  Fakt, et Bio-Marine Plus on tõesti väga puhas, leidis kinnitust 2018. aastal läbi viidud uuringus*, kus mõõdeti erinevates kalaõlitoodetes leiduvate saasteainete sisaldust. Uuring tehti sõltumatu Taani tarbijaorganisatsooni TÆNK palvel. Uuringus leiti järgmised eriti madalad saateainete väärtused:

  • Elavhõbe (Hg): minimum 95% alla EL’is lubatud elavhõbedasisalduse.
  • Dioksiinid: 98% alla EL’is lubatud dioksiinide ja dioksiinilaadete PCB-de määra.

  * Ref. TÆNK, February 2019.
   

  Rasvhapete biosaadavus

  Võrdlev graafik, mis näitab, et vabad rasvhapped imenduvad kõige paremini

  Oomega-3 rasvhapped vabade rasvhapete vormis, nagu nad on ka preparaadis Bio-Marine Plus, on kehas märkimisväärselt paremini omastatavad ja kasutatavad, kui rasvhapped, mis esinevad triglütseriidide või etüülestrite vormis, mida kastatakse suuremas osas teistes kalaõlitoodetes.

  Bio-Marine Plus – mis teeb eriliseks?

  • Teadusajakirjas avaldatud Soome uuring näitas, et inimesed, kes võtsid iga päev preparaati Bio-Marine Plus, kogesid samu tervisekasusid, nagu inimesed, kes sõid nädalas neli kuni viis korda kala.
  • Bio-Marine Plus sisaldab 500 mg kontsentreeritud kalaõli igas kapslis, milles oomega-3 sisaldus on 65% (38% EPA, 22% DHA ja 5% teisi oomega-3 rasvhappeid).
  • Bio-Marine Plus pakendatakse hapnikuvabasse keskkonda ning selle peroksiididesisaldus on äärmiselt madal, sest õli on tõhusalt kaitsud oksüdatsiooni (rääsumise) eest.

  *) J. Agren et al. 1996; Eur. Journal of Clinical Nutrition 50;765-71.

  Ametlikud väited

  Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote aktiivsete koostisosade tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

  • EPA* ja DHA* aitavad kaasa normaalsele südametalitlusele *Min. 250 mg EPA / DHA päevas
  • DHA* aitab hoida normaalset nägemist *Min. 250 mg DHA päevas
  • DHA aitab säilitada normaalset ajutalitlust *Min. 250 mg DHA päevas
  • Dokosaheksaeenhappe (DHA) võtmine toetab kuni 12-kuu vanuste inmikute nägemise normaalset arengut* (Art. 14) * Kasulik toime esineb, kui võtta 100 mg DHA päevas.
  • DHA võtmine ema poolt aitab kaasa loote ja rinnaga toidetava imiku normaalsele aju arengule ** (Art. 14) ** Info rasedatele ja imetavatele emadele: kasulik toime esineb, kui võtta 200 mg DHA lisaks igapäevasele soovitatavale oomega-3 rasvhapete täiskasvanu kogusele. Näiteks: soovitatav päevane kogus on 250 mg dokosaheksaeenhapet (DHA) ja eikosapentaeenhapet (EPA). Väidet tohib kasutada vaid toidu korral, milles DHA päevane annus on vähemalt 200 mg.
  • Foolhape ja vitamiin B12 aitavad kaasa homotsüsteiini normaalsele ainevahetusele
  • Foolhape aitab kaasa kudede kasvule naise organismis raseduse ajal
  • Foolhape aitab kaasa normaalsele aminohapete sünteesile
  • Foolhape aitab kaasa normaalsele vereloomele
  • Foolhape aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
  • Foolhape ja vitamiin B12 aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • Foolhape ja vitamiin B12 aitavad vähendada väsimust ja kurnatust
  • Foolhape ja vitamiin B12 osalevad rakujagunemise protsessis
  • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
  • Vitamiin B12 aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
  • Vitamiin B12 aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
  • Vitamiin B12 aitab kaasa vere punaliblede normaalsele moodustumisele