Otsi

  Search Results

  Close

  Toote pilt tablettidega, mis sisaldavad kiudaineid suhkrupeedist ja tsitrusviljade koorest


  Kontsentreeritud kiudained seedimisele

  120 tabletti

  • Taimsed kiudained suhkrupeedist ja tsitrusviljade koorest
  • Eriti kõrge kiudainesisaldus: ligikaudu 70% kiudaineid
  • Sisaldab nii lahustuvaid kui lahustumatuid kiudaineid
  • Kerge neelata
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
  Loe edasiNäita vähem

  Bio-Fiber

  Pharma Nord

  Päevane annus (2-12 tabletti) sisaldab:      
  Kiudaine     920 - 5520 mg

  Tooteinfo

  Annustamine:
  Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: esimestel päevadel 4 tabletti päevas rohke vedelikuga tervelt alla neelata. Annust suurendada 2 tableti kaupa nädalas. Maksimaalne annus 12 tabletti päevas.
  4...12-aastased lapsed: 2...6 tabletti päevas. Ei soovitata alla 4-aastastele lastele.

  Mitte ületada soovitatud päevaannust.

  Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

  Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

  Netokaal: 60 tabletti = 43 g

  Koostisosad
  Lahustuvad ja mittelahustuvad taimsed kiudained (suhkrupeedist* ja tsitrusviljade koorest).
  Stabilisaator: polüvinüülpürrolidoon.
  Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
  Stabilisaator: rasvhapete magneesiumisoolad.
  Paakumisvastane aine: ränidioksiid.
  Emulgaator: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

  Säilitamine:
  Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
  Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

  *Suurendavad väljaheite hulka.

  Mis on Bio-Fiber?

  Suhkrupeet ja sidrunidBio-Fiber on preparaat, millesse ei ole lisatud toitaineid. Iga tablett sisaldab 460 mg tasakaalustatud segu looduslikest organismis lahustuvatest ja lahustumatutest taimsetest kuidainetest, mis on eraldatud sidruni pektiinist ja suhkrupeedist. Preparaadist saadavad kiudained aitavad kompenseerida suheliselt madalat kiudainesisaldust tänapäeva dieedis. Tänu võimele eemaldada jääkaineid ja toetada soolestiku tühjendamist regulaarselt ja efektiivselt, on Bio-Fiber kasulik seedesüsteemi toetamisel.

  Tasakaalus toidulaud peaks sisaldama nii lahustuvaid kui lahustumatuid kiudaineid. Need kaks tüüpi on kombineeritud ühes Bio-Fiberi tabletis.

  Preparaati Bio-Fiber tuleks võtta eraldi ning ajalise viibega teistest toidulisanditest ja ravimitest, mis sisaldavad toitaineid või toimeaineid vedelal kujul (näiteks kalaõli).

  Mis on kiudained?

  Mis on kiudained?

  Kiudaineid leidub looduslikult paljudes rafineerimata toiduainetes. Nad kuuluvad süsivesikute hulka, mida meie organism ei suuda või suudab vähesel määral seedida, s.t lagundada suhkruks ja tärkliseks erinevate seedeensüümide abil.

  Lahustuvad kiudained

  Kiudained jagunevad kahte peamisse gruppi: vees lahustuvad ja lahustumatud. Lahustuvad kiudained muutuvad veega segunedes želeetaoliseks massiks ning võivad siduda vedelikukogust, mis on kuni 15 korda oma kaalust raskema. Sellist tüüpi kiudaineid sisaldav toit lisab sooltesse massi ning seedemassi liikumine peensooles, kus toimub toitainete imendumine, aeglustub.

  Lahustumatud kiudained

  Lahustumatud kiudained imavad samuti vedelikku, kuid kaugeltki mitte nii palju. Seda tüüpi kiudained lühendavad aega, mil toit maos püsib ning sarnaselt lahustuvatele kiudainetele lisab seedemassile mahtu. Teatud osa kiudainetest fermenteerub ja toimib seedetrakti mikrobioomi toiduna.

  Millised on erinevad kiudainete tüübid?

  Tselluloos on üks süsivesikutest, mida inimorganism ei suuda seedida, sest meie keha ei tooda ensüüme, mis seda lagundaksid.

  Tselluloosi leidub taimede rakuseintes. Head tselluloosiallikad on puu- ja köögiviljad. Tselluloos imab ainult vähesel määral vedelikku.

  Hemitselluloos on seedimatu süsivesik nagu tsellulooski. Koos pektiiniga moodustab ta võrgustiku, mis kinnitab tselluloosikiud taimede rakuseintesse.

  Pektiin on seedimatu kiudaine, mida leidub enamike rakkude kestades, mitte ainult puittaimedes. Toorestes puuviljades on pektiin põhiliselt lahustumatu, kuid tänu ensüümide toimele muutub ta viljade küpsedes järjest rohkem vees lahustuvaks. Pektiini kasutatakse näiteks tarretiste tegemiseks.

  Ligniini ei peeta süsivesikuks, ta kuulub eraldi ainete gruppi. Taimede rakukestades oleva ligniini hulk varieerub. Ligniin on aine, mis teeb puidu tugevaks. Ligniin on täiesti seedimatu.

  Toit, kiudained ja soolestiku mikrobioom

  Sajanditaguse ajaga võrreldes on Euroopa toitumistavad märkimisväärselt muutunud. Umbes sada aastat tagasi sisaldas meie toidulaud palju rohkem kiudaineid nii täisteraviljast kui ka kohalikest puu- ja köögiviljadest. Kuidainete sisaldus meie toidus on vähenenud toiduainete suurenenud töötlemise tõttu, mis on põhjustanud kiudainete hulga drastilise vähenemise meie toidulaual.

  Normaalses soolestikus on umbes 1 kg, mõnedel juhtudel isegi kuni 2 kg soolebaktereid, mis kuuluvad tavaliselt umbes 160 erinevasse bakteriliiki. Need soolebakterid lagundavad meie toidus olevaid seeditavaid valke ja süsivesikuid ning seetõttu sõltuvad nad teatud hulgast söögis olevast kiudainest. Toit, mida sööme, on tähtis erinevate bakteriliikide arvukuse ja jaotumise jaoks.

  Lisaks meie toidus olevate kiudainete töötlemisele toodavad need soolebakterid erinevaid neurotransmittereid, mis mõjutavad meie ainevahetust, reguleerivad söögiisu ja immuunsüsteemi tööd soolte limaskestas olevate lümfirakkude kaudu.

  Päevase kiudainete tarbimise suurendamine

  Kui keha ei ole harjunud kõrge kiudainesisaldusega toiduga, võib kiudainete lisamine toidule põhjustada sooltes gaaside kogunemist ja seega puhitusi. Suurendades kuidainete tarbimist, tasuks alustada samm-sammult, alustades väikesest lisatarbimisest ning suurendades lisaks võetavat kiudainete hulka tasapisi. Nii harjub seedekulgla muutustega paremini. Sama kehtib siis, kui võtta kiudaineid toidulisandina.
  Alustage nelja Bio-Fiber tabletiga päevas, tõstes kogust kahe tabletti võrra nädalas kuni saavutate soovitud annuse.

  Ametlikud väited

  Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva suhkrupeedi kiu tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

  • Suurendab väljaheite hulka