Otsi

    Search Results

    Close

    Toote pilt tablettidega, mis sisaldavad 100 µg patenteeritud kroomipärmi


    Ainus Euroopa Liidus heakskiidetud kroomipärm, mis aitab hoida normaalset veresuhkru taset

    60 tabletti

    • Aitab hoida organismis normaalset veresuhkru taset
    • Aitab kaasa makrotoitainete normaalsele ainevahetusele
    • Kõrge biosaadavusega
    • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
    • Teaduslikult kontrollitud
    Loe edasiNäita vähem

    Bio-Chromium FORTE

    Pharma Nord

    Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
    Kroom   100 µg 250%

    Tooteinfo

    Annustamine
    1 tablett päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.
    Mitte ületada soovitatud päevaannust.

    Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

    Säilitamine
    Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

    Netokaal: 60 tabletti = 42 g

    Koostisosad
    Mineraalaine: kroomiga rikastatud pärm (ChromoPrecise).
    Paakumisvastane aine: maltodekstriin.
    Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
    Paakumisvastane aine: talk.
    Stabilisaator: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
    Paakumisvastane aine: ränidioksiid, rasvhapete magneesiumisoolad.

    Mis on Bio-Chromium FORTE?

    Bio-Chromium FORTE

    Bio-Chromium FORTE iga tablett sisaldab 100 mikrogrammi elutähtsat kroomi. Pharma Nordi tootes on kroom orgaanilises vormis. See tähendab, et kroom on seotud pärmikultuuris looduslike aminohapetega (kroomipärm). Sellel on kehas suurepärane biosaadavus, seetõttu on Bio-Chromium FORTE teistest kroomivormidest kuni 10 korda parema imendumisega. Bio-Chromium FORTE-t valmistatakse patenteeritud orgaanilisest ChromoPrecise kroomipärmist, mis on välja töötatud just selleks, et tagada parim imendumine. Preparaati valmistatakse nii GMP kui ka kõrgeimaid ravimitööstuse standarte järgides, et tagada esmaklassiline kvaliteet ja ohutus, mille tõestuseks on ette näidata arvukalt dokumentatsiooni. 

    Bio-Chromium FORTE ja pärm

    ChromoPrecise ei sisalda elus pärmirakke, vaid kroomisisaldusega valgurikast pulbrit, mis on tehtud pärmirakkudest. See pulber ei põhjusta pärmirakkude vohamist seedekulglas. Inimestele, kes on pärmi vastu allergilised, ei ole ChromoPrecise soovitatud. 

    GTFist kromoduliinini

    Palju aastaid arvati, et kroom on osa ainest, mida nimetatakse glükoosi taluvusfaktoriks (GTF). Usuti, et GTF sisaldab kroomile lisaks B-vitmiini, niatsiini, aminohapet glütsiini, tsüsteiini ja glutamiinhapet. Teooria GTFi kohta ei saanud kunagi täielikku toetust ja mitte kunagi ei tõestatud, et eriline GTFi molekul on olemas.

    Viimased uuringud on siiski näidanud, et eksisteerib unikaalne kroomi siduv molekul, kromoduliin, mis mõnevõrra erineb GTFist, kuid evib sarnaseid omadusi. Nii et, kui me räägime kromoduliinist GTFi asemel, siis sellegipoolest viitame samadele kasuteguritele.

    Keha kroomivaru on ligikaudu 4-6 mg. Vanuse kasvades väheneb kroomi sisaldus erinevates kudedes järsult. Näksides midagi magusat, saame ajutist leevendust, sest kiire ”suhkruabi” annab otsekohe energiat, kuid selle toime kaob kiiresti ja oleme jälle alguspunktis tagasi. Pikas perspektiivis võib selline magusanälg mõjuda halvasti meie kehakaalule. Bio-Chromium FORTE-laadsed preparaadid võivad teil aidata hoida vere suhkrutaset normaalsena ning vältida selliseid olukordi.

    Graafik: Päevane kroomi tarbimine mikrogrammides riigiti

    Vürtsid sisaldavad suures koguses kroomi – see selgitab hästi, miks inimesed Indias saavad seda elutähtsat mineraalainet rohkem.

    Mis on kroom?

    Kroom on mineraalaine, mis mängib olulist rolli süsivesikute, lipiidide ja valkude normaalses ainevahetuses. Lisaks toetab kroom bioloogilisi protsesse, mis on seotud näiteks veresuhkru normaalse taseme hoidmisega. Kroom toimib nii, et ühineb  rakkude sisepinnal asuva aminohapete kompleksiga ning see kompleks aitab tagada stabiilse glükoosi koguse veres.

    Kroomi leidub paljudes asjades

    Kroomi mõju toidulisandina hinnatakse selle järgi, kui hästi toode kehas imendub. Tavapäraselt seostame kroomi kroomitud detailidega vannitubades või mootorratastel. Kroomimiseks kasutatav kroom (tööstuslik kroom) ei ole osaks inimese biokeemiast. Meie vajame seda n.ö kolmevalentsel kujul. Kolmevalentne tähendab, et see suudab teiste aatomitega moodustada kolm keemilist sidet (tööstuslik kroom on kuuevalentne). Olenemata sellest, kas anorgaaniline kroomiühend sisaldab kolmevalentset kroomi, ei ole anorgaanilised kroomiühendid organimis hea imendumisega. 

    Piimhape seob kroomi

    Kolmevalentsel kroomil on ka omadus, et see seondub piimhappega (laktaat). Seetõttu kaotab keha osa kroomist olukordades, kus keha toodab suures koguses piimhapet (näiteks füüsilise tööga), samuti olukordades, kus rakuenergia tootmine on ebapiisav.

    Skandinaavias, Suurbritannias ja USA-s läbi viidud toitumisanalüüsid näitavad, et keskmine kroomi tarbimine jääb vahemikku 30-40 µg päevas. EFSA (Euroopa Toiduohutusamet) soovitab kroomi 40 µg, samas kui WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) hindab ohtuks päevaannuseks kuni 250 µg.

    Millised toiduained sisaldavad kroomi?

    Head kroomi allikad on:

    • koorikloomad
    • pähklid
    • rosinad
    • liha
    • oad
    • must pipar
       

    Mis on veresuhkur?

    Pilt: Noor naine valiku ees – kas värsked köögiviljad või maiustused

    Veresuhkur on tavapärane nimetus vere glükoositaseme – organismi energiaallika – kohta. Glükoosi kogus veres tõuseb peale sööki ning väheneb järk-järgult, kui glükoos imendub rakkudesse. Vere glükoosisisaldus on kõige madalam tavaliselt hommikuti ning kõige kõrgem kohe peale söömist. 

    Hormoon insuliin mängib suhkru metabolismis määravat rolli, sest ta aitab suhkrul rakkudesse siseneda. Kroom aitab sellele protsessile kaasa, tagades, et insuliin saab seostuda rakumembraanides asuvate insuliiniretseptoritega.

    Normaalne veresuhkru tase

    Kui te pole söönud vähemalt kuus tundi, siis keha normaalne veresuhkru tase on 4 ja 7 mmol/l vahel. Hinnanguliselt 1,5h peale söömist peaks olema glükoositase veres alla 10 mmol/l.
     

    Ametlikud väited

    Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisesse kuuluva Kroomi tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

    • Aitab hoida normaalset veresuhkru taset.
    • Aitab kaasa makrotoitainete normaalsele ainevahetusele