Otsi

  Search Results

  Close

  Bio C-vitamin


  Mittehappeline C-vitamiin – ravimikvaliteediga

  • Suur annus C-vitamiini, mis aitab
   kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • 750 mg C-vitamiini igas tabletis
  • Mittehappeline C-vitamiini allikas (kaltsiumaskorbaat)
  • Bio-C-Vitamiini võivad kasutada rasedad ja rinnaga toitvad naised
  • Blisterpakend tagab, et tootes olevat C-vitamiini ei kahjustaks hapnik ega niiskus 
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
  Loe edasiNäita vähem

  Bio-C-Vitamin

  Pharma Nord

  Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
  Vitamiin C 
  (kaltsiumaskorbaadina)

  750 mg 
   
    938%

  Tooteinfo

  Annustamine:
  1 tablett päevas või vastavalt arsti soovitusele.
  Soovitatav on võtta söömise ajal või pärast sööki.
  Mitte ületada soovitatud päevaannust.

  Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

  Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega

  Sobilik taimetoitlastele ja veganitele.

  Koostis
  C-vitamiin (kaltsium-L-askorbaat).
  Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
  Paakumisvastane aine: rasvhapete magneesiumisoolad, ränidioksiid.
  Glaseeraine: kaltsiumkarbonaat,
  Hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

  Säilitamine:
  Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. Säilimisaeg pakendil.

  Mis on Bio-C-Vitamiin?

  Bio-C-vitamiin on õhukese polümeerikattega tablett, milles on 750 mg C-vitamiini kaltsiumaskorbaadi kujul. Kuna tablett ei sisalda loomseid koostisosi, sobib see taimetoitlastele ja veganitele. See toode on farmatseutilise kvaliteediga C-vitamiini toidulisand.

  Mittehappeline C-vitamiini allikas
  Bio-C-Vitamiin sisaldab mittehappelist C-vitamiini allikat, et kaitsta tundlikku magu. Selle saavutamiseks seotakse C-vitamiin kaltsiumiga mittehappelises keemilises ühendis, mida nimetatakse kaltsiumaskorbaadiks. Kaltsiumaskorbaat on askorbiinhappe kaltsiumsool, askorbiinhappest ja kaltsiumist koosnev molekul. Kaltsiumaskorbaat toimib täpselt nagu C-vitamiin, kuid sellel puudub happeline mõju.

  Bio-C-vitamiini ei pea võtma koos toiduga. Samas – kuna C-vitamiin ei ole toidus kunagi eraldiseisvana, vaid sellega kaasneb alati mitmeid teisi toitaineid ja flavonoide, siis võib olla hea mõte kombineerida toidulisandi võtmine mõne päevase põhitoidukorraga.

  Rasedus ja imetamine
  Bio-C-Vitamiini võivad kasutada rasedad ja rinnaga toitvad naised.

  Mis on C-Vitamiin?

  C-vitamiin on vesilahustuv vitamiin ja oluline antioksüdant. Kuna see vitamiin on vees lahustuv, siis ei säilita meie keha seda suurtes kogustes. Seetõttu sõltume regulaarse C-vitamiini saamiseks toidust või toidulisanditest. C-vitamiin kaitseb valke, lipiide (rasvu), süsivesikuid ja nukleiinhappeid (nagu DNA ja RNA) vabade radikaalide ja hapnikku sisaldavate reaktiivsete osakeste (ROS) poolt põhjustatud kahjustuste eest. Vabad radikaalid tekivad nii keha loomulike ainevahetusprotsesside tagajärjel, põletikuprotsessides, kui ka siis, kui puutume kokku keskkonnas leiduvate keemiliste ainete (sealhulgas tubakasuitsu) saastega.

  Imetajad toodavad C-vitamiini ise
  Peaaegu kõik imetajad on võimelised sünteesima C-vitamiini oma neerupealistes glükoosi ensümaatilise muundamise kaudu. Nendel loomadel toimib C-vitamiin hormoonina. Inimesed on aga evolutsiooniliste muutuste tagajärjel kaotanud võime sünteesida C-vitamiini ning selle tõttu sõltume selle vitamiini saamisel täielikult välistest allikatest.

  Meie keha immuunrakud sisaldavad tavaliselt palju C-vitamiini ja C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi  normaalse  talitluse  säilimisele intensiivse  kehalise  koormuse  ajal  ja  pärast  seda.

  Vitamiin C aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Keha kesknärvisüsteemi närvirakud sisaldavad väga kõrges kontsentratsioonis C-vitamiini. Siin on C-vitamiinil palju erinevaid funktsioone, nagu antioksüdantne kaitse ning peptiidide ja müeliini moodustamine (mis on närvirakke ümbritsev kaitsev rasvakiht), et parandada nende toimimist. C-vitamiin kaitseb närvirakke ka glutamaadi nimelise aine eest. Kõrge glutamaadi tase võib kahjustada närvirakke.

  C-vitamiin omab rolli organismi normaalses energiavahetuses, kuna aitab kaasa karnitiini moodustumisele. Karnitiin on aminohape, mis on oluline kofaktor pika ahelaga rasvhapete transportimisel energiat tootvatesse mitokondritesse (mis on meie rakkude „jõujaamad”). Nii aitab C-vitamiin vähendada väsimust ja kurnatust.

  C-vitamiin aitab kaasa normaalsele kollageeni tootmisele organismis. Kollageen koosneb valkudest ja seda leidub nahas, limaskestades, luudes, kõõlustes, veresoontes, sidekoes ja juustes. Umbes kolmandik keha valkudest koosneb kollageenist.

  C-vitamiin suurendab toidust saadava raua biosaadavust, suurendades mitteheemse raua omastamist soolestikus. Mitteheemne raud pärineb taimedest, heemne raud aga lihast ja kalast.

  C-vitamiin aitab taastada rasvlahustuva E-vitamiini algvormi. E-vitamiini oluline ülesanne on kaitsa lipiide peroksiidide tekkimise (rääsumise) eest ning selle protsessi käigus E-vitamiini algvorm hävib. See algvormi aitabki C-vitamiin taastada. Pärast seda saab E-vitamiin taas oma normaalseid funktsioone täita.

  Parimad C-vitamiini toiduallikad 
  C-vitamiini leidub suures koguses puu- ja köögiviljades ning marjades. Kõrgeima C-vitamiini sisaldusega toiduained on kibuvitsamarjad, astelpajumarjad, paprika, petersell ja kapsas, eriti lehtkapsas. C-vitamiin laguneb toidus soojuse, valguse ja hapniku toimel.

   

  Ametlikud väited

   Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva C-vitamiini tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

  • Vitamiin C aitab vähendada väsimust ja kurnatust
  • Vitamiin C aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest
  • Vitamiin C aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
  • Vitamiin C aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele veresoonte normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele luude normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele kõhrkoe normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele igemete normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele naha normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele hammaste normaalseks talitluseks
  • Vitamiin C aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
  • Vitamiin C aitab kaasa normaalsetele psühholoogistele funktsioonidele
  • Vitamiin C aitab kaasa E-vitamiini algvormi taastekkimisele
  •  Vitamiin C suurendab raua imendumist
  • Vitamiin C aitab kaasa immuunsüsteemi normaalse talitluse säilimisele intensiivse kehalise koormuse ajal ja pärast seda*

  *Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis sisaldab päevase kogusena 200 mg C-vitamiini. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 200 mg lisaks soovitatavale päevasele C-vitamiini kogusele.