Otsi

    Search Results

    Close

    Toote pilt tablettidega, mis sisaldavad Kõik kaheksa B-vitamiini ühes tugevatoimelises kompleksis


    Kõik kaheksa B-vitamiini ühes tugevatoimelises kompleksis

    60 tabletti

    • B1 (tiamiin) aitab kaasa normaalsele südametalitlusele
    • B2 (riboflaviin) ja vitamiin B3 (niatsiin) aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
    • B6 (püridoksiin), B9 (foolhape) ja B12 (kobalamiin) aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele
    • B5 (pantoteenhape) ja biotiin (varem B₇/B8) aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele
    • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
    • Teaduslikult dokumenteeritud
    Loe edasiNäita vähem

    Bio-B-Kompleks N60

    Pharma Nord

    Päevane annus sisaldab:   % päevasest võrdluskogusest
    Vitamiin B1 (tiamiin) 7 mg 636%
    Vitamiin B2 (riboflaviin) 8 mg 571%
    Vitamiin B3 (niatsiin) 50 mg  NE 313%
    Vitamiin B5 (pantoteenhape) 25 mg 417%
    Vitamiin B6 (püridoksiinvesinikkloriid) 10 mg 714%
    Biotiin B₇, B8   300 µg 600%
    Foolhape B9 400 µg 200%
    Vitamin B12 (kobalamiin) 5 µg 200%

    Tooteinfo

    Annustamine

    1 tablett päevas või vastavalt arsti soovitusele.
    Soovitatav on võtta söömise ajal või pärast sööki.
    Mitte ületada soovitatud päevaannust.
    Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

    Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega

    Sobilik taimetoitlastele ja veganitele.
     

    Säilitamine

    Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.
     

    Koostisosad

    Mahuaine: mikrokristalne tselluloos. 
    Niatsiin (nikotiinamiid), Pantoteenhape, B₆-vitamiin (püridoksiinvesinikkloriid)
    Glasuuriained: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, Rasvhapete magneesiumisoolad.
    B₁-vitamiin (tiamiinvesinikkloriid).
    B₂-vitamiin (riboflaviin).
    Niatsiin (nikotiinhape).
    Vitamiin B₁₂ (tsüanokobalamiin).
    Tardaine: ränidioksiid.
    Toiduvärv: riboflaviin.
    Foolhape.
    Biotiin.
     

    Mis on Bio-B-Kompleks

    Bio-B-Kompleksi tabletid sisaldavad kaheksat erinevat B-vitamiini – tuntud ka kui B-vitamiini A middle-aged couplekompleks. Kõik kaheksa vitamiini on vajalikud erinevate B-vitamiinist sõltuvate protsesside toetamiseks organismis. Allpool näete, mida erinevad vitamiinid teie heaks teha võivad. Kuna Bio-B-Kompleks sisaldab tugevas annuses kogu B-vitamiini spektrit, on see hästi sobiv lisand B-vitamiinide piisava tarbimise tagamiseks.

    B-vitamiini kompleksist

    Nagu enamik teisi vitamiine, on kõik B-vitamiinid hädavajalikud. Kui vitamiin B12 välja arvata, siis keha B-vitamiine ei säilita. B-vitamiinid on vees lahustuvad ja neid on väga palju, seega on oluline tarbida B-vitamiine toiduga iga päev. Vastavad B-vitamiinid toetavad organismis erinevaid funktsioone. Enamik neist toimib koensüümidena, mis tähendab, et nad seonduvad ensüümidega ja aitavad neil oma funktsioone täita.

    B-vitamiinide jaoks on eriti olulised kolm valdkonda: energiatase, närvisüsteem ja psüühika. Kõik B-vitamiinid mõjutavad keha energiatootmist. Need aitavad kehal muuta meie toidust saadavad süsivesikud glükoosiks, mida seejärel kasutatakse rakukütusena. B-vitamiinid toetavad ka närvisüsteemi ning meie vaimset ja emotsionaalset heaolu.

    Ühe B-grupi vitamiini võtmise asemel on hea mõte võtta B-vitamiini kompleksina, sest erinevad B-vitamiinid täiendavad üksteist ja töötavad meeskonnana.

    Taimetoitlased ja veganid peaksid hoolikalt jälgima, et saaksid B-vitamiini piisavalt, sest osa B-vitamiinidest leidub peamiselt lihas, kalas ja piimatoodetes.
     

    B-vitamiini individuaalsed omadused

    Tiamiin (vitamiin B1)


    See vitamiin oli esimene B-vitamiin, mis avastati. Tiamiin osaleb organismi energiavahetuses ja toetab rakkudes energiat talletava molekuli adenosiintrifosfaadi (ATP) tootmist organismis. Tiamiin aitab kaasa ka normaalsele südametalitlusele, tänu oma rollile lihaskoe energiatootmises. Tiamiin toetab närvisüsteemi normaalset talitlust, kuna see on vajalik aju normaalseks ainevahetuseks. Tiamiin osaleb ka neurotransmitteri atsetüülkoliini sünteesis (atsetüül-CoA tootmise kaudu).  See on kogu närvisüsteemi ja psühholoogiliste funktsioonide jaoks oluline koensüüm. Keha suudab kudedes talletada ainult kuni 30 mg tiamiini. Seda leidub peamiselt skeletilihastes ning maksas, südames ja neerudes. Tiamiin võib laguneda toidus keetmise, küpsetamise ja praadimise tagajärjel ning organismis alkoholi, kohvi, nikotiini, teatud ravimite ja toore kala tarbimisel, samuti foolhappe puudumise tõttu.

    Riboflaviin (vitamiin B2)

     

    Riboflaviini värvus on oranž. Lisaks vitamiinifunktsioonile, kasutatakse seda ka värvainena erinevates toiduainetes. Riboflaviin muundatakse kaheks oluliseks koensüümiks, flaviini mononukleotiidiks (FMN ehk riboflaviini 5'-fosfaadiks) ja flaviinadeniini dinukleotiidiks (FAD). Need kaasensüümid mängivad olulist rolli keha energiavahetuses, rakkude funktsioonis, kasvus ning erinevate rasvade sünteesimises ja ainevahetuses. Riboflaviin ja raud on kaasatud punaste vereliblede tootmisesse ja säilitamisse. Punased verelibled kannavad läbi keha hapnikku, mis aitavad vähendada väsimust ja kurnatust ning aitavad kaasa organismi energiatootmisele. Riboflaviin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele, osaledes närvirakke kaitsvate müeliinkestade moodustamises. Samuti võib ta toimida antioksüdandina, kaitstes rakke oksüdatiivse stressi eest, kas iseseisvalt või osaledes aminohapete kompleksi glutatiooni taastootmises. Vitamiin B2 aitab kaasa normaalsele naha ja limaskestade ning normaalse nägemise säilitamisele, kuna toetab ensüümi glutatiooni reduktaasi talitlust, mis on oluline silmaläätsede selgena hoidmisel. Riboflaviin talub kuumust, kuid keeva veega võib kaduda. See ei talu pikaajalist kokkupuudet valgusega. Organismi riboflaviini taset vähendavad alkohol, vale toitumine, laktoositalumatus ja suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine.

    Niatsiin/Nikotiinhape/Nikotiinamiid (vitamiin B3)

     

    Nikotiinhape eraldati algselt tubakalehtedest, kuid see ei ole identne ravimi nikotiiniga. See vitamiin on saadaval kahes versioonis, nikotiinhape ja nikotiinamiid, millest nikotiinamiidi kasutatakse kõige sagedamini. Mõnes riigis viitab nimi niatsiin mõlemale vormile. Nendel kahel vormil on sama vitamiiniaktiivsus, kuid need toimivad mõnes kehapiirkonnas erinevalt. Nikotiinhappe suur annus (50 mg või rohkem) võib põhjustada ajutist punetust ja kipitustunnet nahal. Nikotiinamiidi puhul see nii ei ole. B3-vitamiin toetab organismi energiavahetust pärast seda, kui see on organismis muudetud aktiivseteks koensüümideks, nikotiinamiidadeniindinukleotiidiks (NAD) ja fosforüülitud vormiks (NADP). B3-vitamiin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele, kaitstes neurotoksiliste metaboliitide eest ning säilitades närvirakkude tuumade normaalse funktsiooni ja närvirakkude normaalse kasvu. B3 aitab kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele, mõjutades närvisignaali edastava aine serotoniini tootmist organismis. B3-vitamiin aitab kaasa naha ja limaskestade säilimisele, mis saavad väikestest veresoontest verd, mida nikotoonhape on võimeline laiendama (see on nn vasodilataator). Lisaks aitab see vähendada ka väsimust ja kurnatust, osaledes valkude, süsivesikute ja rasvade muundumises energiaks (makrotoitainete metabolism). B3-vitamiin talub valgust ja kuumust ning on ka võimeline taluma pisut happelist või aluselist keskkonda. B3-vitamiini sisaldus organismis väheneb alkoholi ja tubaka tarbimise tõttu. Valgurikas dieet võib suurendada vajadust B3-vitamiini järele.

    Pantoteenhape (vitamiin B5)

     

    Selle vitamiini nimi pärineb kreekakeelsest sõnast "panthos", mis tähendab "kõikjal". Pole üllatav, et B5-vitamiini leidub kogu keha rakkudes. Pantoteenhape osaleb organismi normaalses energiavahetuses, esinedes kõigis rakkudes koensüüm-A (CoA) osana, mida on vaja toidust energiat tootvates keemilistes reaktsioonides. Pantoteenhape aitab vähendada väsimust, kuna osaleb hemoglobiini sünteesis, mis transpordib hapnikku keharakkudesse. Pantoteenhape on oluline ka normaalse vaimse jõudluse jaoks, kuna CoA osaleb neurotransmitteri atsetüülkoliini sünteesis. CoA osaleb ka niinimetatud sfingolipiidide tootmises, mis on meie närve kaitsvate müeliinkestade komponendid ja on vajalikud normaalseks närviülekandeks. Pantoteenhape aitab kaasa steroidhormoonide, nagu kortisooni ja teiste neerupealiste hormoonide ning D-vitamiini ja mõnede neurotransmitterite normaalsele tootmisele ja lagunemisele. Pantoteenhapet vähendavad nii väga kõrged kui ka väga madalad temperatuurid. Seda vähendab ka toidu töötlemine ja pikaajaline säilitamine.

    Püridoksiin (vitamiin B6)

     

    Kõigist B-vitamiinidest on püridoksiin see, mida EFSA (Euroopa Toiduohutusamet) on seostanud kõige enam ametlike tervisealaste väidetega. Püridoksiin toetab tervet immuunsüsteemi, kuna lümfotsüütide (valgete vereliblede) ja interleukiinide arv suureneb ja väheneb vastavalt B6-vitamiini tasemele veres. Püridoksiin aitab kaasa normaalsele valkude ja glükogeeni ainevahetusele, kuna see vitamiin aitab vabastada glükoosi ladestunud glükogeenist ning osaleb seetõttu veresuhkru taseme reguleerimises. Maksas muundatakse see püridoksaal-5'-fosfaadiks (PLP), mis on paljude metaboolsete protsesside kofaktor, mis on vajalik tsüsteiini (aminohape) ja valkude reaktsiooniks. B6 sisaldub enam kui kuuekümnes valkude metabolismis osalevas ensüümis. Need protsessid aitavad kaasa ka organismi normaalsele energiavahetusele. Püridoksiin aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele tänu oma rollile neurotransmitterite tootmisel ja reguleerimisel, mis võimaldavad närvirakkudel suhelda. Kuna püridoksiin osaleb neurotransmitterite serotoniini, melatoniini, dopamiini ja GABA moodustumisel, aitavad vitamiinid kaasa ka normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Püridoksiin aitab kaasa punaste vereliblede moodustumisele, kuna osaleb raua kaasamisel hemoglobiini. Püridoksiin aitab kaasa normaalsele homotsüsteiini metabolismile, nagu ka foolhape ja vitamiin B12. See osaleb homotsüsteiini muundamisel metioniiniks. Püridoksiin aitab kaasa hormonaalse aktiivsuse reguleerimisele, seondudes rakuliste hormooniretseptoritega.

    Püridoksiin ei talu väga kõrgeid ja väga madalaid temperatuure ning pikaajalisel säilitamisel ja valgusega kokkupuutel väheneb selle sisaldus.

    Biotiin (vitamiin B₇, B8)

     

    Seda vitamiini nimetatakse ka "iluvitamiiniks", kuna see osaleb naha, juuste ja limaskestade hooldamises. Biotiinil on aga mitmeid muid funktsioone. Kirjanduses on seda nimetatud  B₇-vitamiiniks, B8-vitamiiniks ja isegi H-vitamiiniks. Biotiin toimib koensüümina mitmesugustele ensüümidele, mis osalevad makrotoitainete (süsivesikute, valkude ja rasvade) normaalses ainevahetuses. Nimetatud toitainete ainevahetus ja aminohapete muundamine glükogeeniks mõjutab ka keha energiavahetust. Biotiin osaleb naha ja juuste normaalsena hoidmises, sisenedes keratiini - valku, millest meie juuksed ja epidermis koosnevad. Seeläbi aitab see taastada kiiresti kasvavaid rakke nahas ja limaskestadel. Samuti osaleb biotiin rasvu tootvates ensüümides, eriti naharakkudes, mida asendatakse väga sageli. Närvisüsteem, sealhulgas aju, vajab neurotransmitterite tootmiseks samuti biotiini, et normaalselt funktsioneerida. Need neurotransmitterid toetavad ka normaalset psühholoogilist funktsioneerimist. Biotiin laguneb kõrgete temperatuuride, toidu töötlemise ja suures koguses toore munavalge allaneelamisel. Biotiini viivad organismist välja ka kohv ja liigne alkoholitarbimine ning suitsetamine. Imikud on madala biotiinisisalduse suhtes tundlikumad, kuna nende soolestikus on vähem biotiini tootvaid baktereid. Pikaajalise säilitamise ja valguse käes viibimise tõttu väheneb nende arv.

    Foolhape (vitamiin B9)

     

    Foolhape on ilmselt kõige paremini tuntud kui vitamiin, mis on oluline naistele enne rasedust ja selle ajal. See on vajalik kudede kasvuks raseduse ajal, kus päevane annus 400 mikrogrammi aitab kaasa lapse pea- ja seljaaju normaalsele arengule. Teine põhjus, miks rasedad naised vajavad rohkem foolhapet, on selle roll rakkude jagunemisel. Loode vajab seda vitamiini uute rakkude moodustamisel. Foolhape osaleb ka uute vererakkude moodustumisel luuüdis. Punaste vereliblede arv on pöördvõrdelises seoses väsimuse ja kurnatusega. Foolhape aitab kaasa normaalsele immuunfunktsioonile, kuna rakkude poolt vahendatud immuunsus (st valged verelibled) sõltub eriti just piisavast foolhappe tasemest. Foolhape muudetakse ensümaatiliselt tetrahüdrofolaadiks, mis aitab kaasa paljudele protsessidele, nagu aminohapete moodustumine. Foolhape toetab normaalset vaimset funktsiooni, osaledes organismis serotoniini tootmises. Foolhape osaleb homotsüsteiini metabolismis nagu ka vitamiinid B6 ja B12. Siin aitab see homotsüsteiini metioniiniks muuta. Osa regenereeritud metioniinist kasutab keha S-adenosüülmetioniini (SAM) tootmiseks, mis osaleb mitmete meeleolu mõjutavate hormoonide ja neurotransmitterite moodustumisel. SAM on vajalik ka rakkude kasvuks ja parandamiseks. Foolhapet vähendavad alkoholi tarbimine, krambivastased ained ja suukaudsed rasestumisvastased vahendid.

    Kobalamiin (vitamiin B12)


    Kobalamiin on oma nime saanud vitamiinis sisalduva mikroelemendi koobalti järgi. B12-vitamiini esineb sageli koos vitamiiniga B9 ja sellel on mõned sarnased omadused. Kobalamiini imendumine soolestikust sõltub konkreetsest glükoproteiinist maos, mida tuntakse sisemise faktorina. Kobalamiin aitab kaasa organismi normaalsele energiavahetusele, toetades tsitraaditsükli toimimist. Et tsitraaditsükkel on oluline osa energia tootmise protsessist rakkude, aitab see vähendada väsimust ja kurnatust. Kobalamiin aitab kaasa normaalsetele vaimsetele funktsioonidele, osaledes organismis serotoniini tootmises. Kobalamiin osaleb homotsüsteiini metabolismis koos vitamiinidega B6 ja B9, kus see aitab muuta homotsüsteiini metioniiniks. Osa metioniinist kasutatakse S-adenosüülmetioniini (SAM) tootmiseks, mis on seotud mitmete meeleolu mõjutavate hormoonide ja neurotransmitterite moodustumisega. SAM on vajalik ka rakkude kasvuks ja paranemiseks ning see mõjutab ka müeliinkestasid, mis katavad närvirakke normaalse närvifunktsiooni toetamiseks. Kobalamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele, osaledes nukleiinhapete ja valkude (nagu vitamiin B6 ja vitamiin B9), moodustumisel. Kobalamiin aitab kaasa punaste vereliblede normaalsele tootmisele. See toimub vereloome tüvirakkude kaudu luuüdis, kus need moodustuvad. Isikud, kellel puudub sisemine faktor (glükoproteiin, mida produtseerivad mao parietaalrakud ja see on vajalik vitamiin B12 seondumiseks, transpordiks ning imendumiseks sooles), saavad tavaliselt B12-vitamiini süsti. Taimed ei sisalda vitamiini B12. Seetõttu peavad taimetoitlased ja veganid tagama, et saaksid piisavas koguses B12-vitamiini muudest allikatest, näiteks toidulisanditest. Samuti peavad madala maohappesisaldusega eakad inimesed saama piisavalt vitamiini B12.

    Ametlikud väited

    Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) on hinnanud tõendeid erinevate B-vitamiinide kohta ja on tunnistanud järgmisi väiteid:

    • Vitamiinid B6, B9 ja B12 aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitusele
    • Vitamiinid B1, B2, B3, B6, B7 ja B12 aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
    • Vitamiinid B1, B2, B3, B5, B6, B7 ja B12 aitavad kaasa normaalsele energiavahetusele
    • Vitamiinid B2, B3, B5, B6, B9 ja B12 aitavad vähendada väsimust ja kurnatust
    • Vitamiinid B6 ja B12 aitavad kaasa punaste vereliblede normaalsele moodustumisele
    • Vitamiin B9 aitab kaasa normaalsele vereloomele
    • B2-vitamiin hoida rauaainevahetust normaalsena
    • Vitamiin B5 aitab kaasa normaalsele vaimsele jõudlusele
    • Vitamiinid B1, B3, B6, B7, B9 ja B12 aitavad kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele
    • Vitamiin B5 aitab kaasa steroidhormoonide, vitamiin D ja teatavate neurotransmitterite normaalsele sünteesile ja ainevahetusele
    • Vitamiin B6 aitab kaasa hormonaalse aktiivsuse regulatsioonile
    • Vitamiinidel B9 ja B12 on roll rakkude jagunemise protsessis
    • Vitamiin B9 aitab kaasa kudede kasvule naise organismis raseduse ajal
    • B7 aitab kaasa normaalsele makrotoitainete ainevahetusele
    • Vitamiinid B6, B9 ja B12 aitavad kaasa normaalsele homotsüsteiini metabolismile
    • B1-vitamiin aitab kaasa normaalsele südametalitlusele
    • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsele valgu- ja glükogeeniainevahetusele
    • Vitamiin B6 aitab kaasa normaalsele tsüsteiini sünteesile
    • Vitamiin B9 aitab kaasa normaalsele aminohapete sünteesile
    • Vitamiin B7 aitab hoida juukseid normaalsena
    • Vitamiinid B2, B3 ja B7 aitavad hoida nahka normaalsena
    • Vitamiinid B2, B3 ja B7 aitavad kaasa normaalsete limaskestade säilimisele
    • Vitamiin B2 aitab hoida normaalset nägemist
    • B2-vitamiin aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest