Otsi

  Search Results

  Close

  Tootekarp 30 mg kapslitega ubikinooli ja C-vitamiiniga lahustatud õlis


  Koensüüm Q10 redutseeritud ubikinooli vormis

  30 kapslit

  • Sisaldab redutseeritud vormis Q10-t, mida tuntakse ka ubikinooli nime all
  • Dokumenteeritud biosaadavuse ja kvaliteediga
  • Toodetud spetsiaalse meetodi abil ning kapseldatud patenditud pehmetesse želatiinkapslitesse, mis kaitsevad ubikinooli valguse ja oksüdeerimise eest
  • Toodetud vastavalt ravimitööstuse standarditele ning kontrollitud Taani Toidu- ja Ravimiameti poolt
  Loe edasiNäita vähem

  Bio-Active Uniqinol QH 30 mg

  Pharma Nord

  Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
  Redutseeritud vormis  koensüüm Q10   30 mg määratlemata
  C-vitamiin   12 mg 15%

  Tooteinfo

  Annustamine
  Üks kapsel päevas söögi ajal või pärast sööki tervelt alla neelata. Ei soovitata alla 12-aastastele lastele.

  Mitte ületada soovitatud päevaannust.

  Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

  Säilitamine
  Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
  Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

  Netokaal: 30 kapslit = 21 g

  Koostisosad
  Mahuaine: kookospähkliõli.
  Kapsli kate: želatiin.
  Niiskusesäilitaja: glütserool.
  Koensüüm Q10 (ubikinool ehk QH).
  Toiduvärv: ammooniumkaramell.
  Niiskusesäilitaja: puhastatud vesi.
  Vitamiin C (L-askorbiinhape).
  Antioksüdant: L-askorbiinhape.
  Paksendaja: ränidioksiid.
  Toiduvärv: kakaopulber.
  Antioksüdant: askorbiinhape

  Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

  Mis on Bio-Active Uniquinol QH 30 mg?

  Bio-Active Uniqinol QH on valguskindlad pehmed želatiinkapslid, mis sisaldavad redutseeritud vormis koensüümi Q10 ehk ubikinooli lahustatuna kookosõlis. Igas kapslis on 30 mg ubikinooli ja 12 mg askorbiinhapet.

  Ubikinooli sisaldavatel toidulisanditel on üks miinus: see oksüdeerub hapnikuga kokkupuutel oma tavalisse vormi, ubikinooniks. Pharma Nordi poolt välja töötatud spetsiaalne tootmisprotsess võimaldab kapseldada toorainet nii, et see säilitab oma aktiivse vormi.

  Patenteeritud aktiivne koostisosa preparaadis Bio-Active Uniqinol QH on kaitstud ainulaadse kandja poolt, vältimaks ubikinooli lagunemist ja oksüdatsiooni. See tagab ubikinooli manustamise soovitud vormis.

  Bio-Active Uniqinol QH on tugev antioksüdant ning toetab keha, täiendades madalaid Q10 varusid.

  Mis on Bio-Active Uniquinol?

  • Bio-Active Uniqinol sisaldab pehmetes valguskindlates želatiinkapslites Q10-t taimeõlis.
  • Bio-Active Uniquinol preparaadis kasutatav Q10 toormaterjal on 100% identne selle Q10 vormiga, mida sünteesitakse inimese kehas (s.t. 100% bioidentne).
  • Bio-Active Q10 Uniqinolis kasutatav Q10 on looduslik, ainult trans-vormis ilma sünteetiliste cis-isomeerideta. Lisaks ei sisalda see saasteaineid, mida võib esineda teistes Q10 toorainetes. Selle tagab ravimitootmises kehtivate nõuete täitmine ning Pharma Nordi tooraine kvaliteedigarantii.
  • Nii Bio-Active Q10 Uniqinolis olev Q10 tooraine kui ka taimeõli on geneetiliselt muundamata allikatest (GMO-vaba).
  • Bio-Active Q10 Uniqinol toodetakse ravimitööstuse standardite kohaselt, tagades dokumentatsiooni biosaadavuse ja kvaliteedi kohta.

  Mis on koensüüm Q10?

  Koensüümi Q10 teatakse kahes vormis: ubikinoon ja ubikinool (”ubi” on lühend sõnast ”ubiquitous”, mis tähendab ladina keeles ”kõikjal”).

  Kui rakk vajab energiat, muudab ta rasvad, süsivesikud ja valgud energiat salvestavaks molekuliks ehk ATP-ks (adenosiintrifosfaadiks). Rakk lõhub ATP molekuli ja nii vabaneb molekuli salvestatud rakule vajalik energia. Energia tootmine rakus toimub oakujulistes organellides, mida nimetatakse mitokondriteks. Koensüümi Q10 leidub kõigis organismi mitokondrites. Lihased vajavad oma tööks eriti suurt hulka energiat, mistõttu on lihasrakkudes ka oluliselt rohkem mitokondreid võrreldes teiste organismi rakkudega. Südamelihas on siinkohal heaks näiteks, kus rakkudes on suur hulk mitokondreid, rahuldamaks südamelihase suurt energiavajadust.

  Head Q10 allikad

  Me saame erinevat tüüpi toidust võrdlemisi väikeseid koguseid Q10-t. Toidus on nii ubikinooni kui ka ubikinooli. Mõned parimad koensüüm Q10 allikad on:

  • siseorganid ehk rupskid
  • punane liha
  • heeringas
  • sojaõli
  • sardiinid


  Põhjus, miks me ei saa nimetada Q10-t vitamiiniks, on inimorganismi võime seda ise sünteesida. See protsess leiab aset kõigis keha rakkudes ja aeglustub vananedes või teatud haiguste tõttu. Ekspertide sõnul on koensüüm Q10-ne tootmise tipp aeg vanuses 19-25, kust alates hakkab Q10 endogeenne tootmine vähenema.

  Teadlased ei ole suutnud veel välja selgitada, kui palju annab toit koensüümi Q10, kuid hinnanguliselt on see umbes 5 – 10 mg päevas. Keha enda Q10 varud on umbes 1 – 1,5 grammi. Kõige rohkem leidub Q10-t südames, maksas ja neerudes.

  Kolesterooli ja Q10 toodetakse mõlemat maksas ning nad jagavad sama keemilise sünteesi rada. Uuringud on näidanud, et teatud kolesteroolitaset alandavad ravimid pärsivad organismis ka Q10-e sünteesi.

  Täiesti ohutu aine

  Uuringud näitavad, et isegi kui võtta Q10 preparaate pikema aja jooksul, ei mõjuta see kuidagi organismi võimet seda ainet ise toota. Mõnedes uuringutes manustati kuni 1200 mg suuruseid Q10 päevaannuseid ilma ühegi kõrvaltoime tekkimis

  Q10 või QH – kumb on parem?

  Vitamiinilaadset ainet, koensüümi Q10-t on kahte erinevat, omavahel tihedalt seotud vormi. Keemiliselt rääkides on olemas tavaline Q10 (ubikinoon), mis on oksüdeeritud vorm ning QH (ubikinool), mis on redutseeritud vorm. Keha vajab ja kasutab mõlemat vormi ja suudab seetõttu muuta üht teiseks ja vastupidi, olenevalt sellest, millist vormi parasjagu teatud protsesside läbiviimiseks vaja on. Rakkude mitokondrites toimub Q10 muutumine pidevalt, vastavalt sellele, kas Q10 saab või annetab elektrone. Mõlemad – ubikinoon ja ubikinool on Q10 aktiivsed vormid.

  Tarbijaid ajab pidevalt segadusse küsimus, kumba Q10 vormi võtta. Siin on teile väike abimees, et valikut lihtsamaks teha:

  Ükskõik, missugust Q10 vormi te otsustate võtta, see muutub imendumise järgselt keha sisse jõudnuna ikkagi pidevalt ühest vormist teise ja vastupidi. Imendumisuuringud näitavad seda, et kehas imenduvad mõlemad aine vormid. Suurtes uuringutes nagu näiteks Q-Symbio (Journal of the American College of Cardiology, Heart Failure 2014) on teadlased kasutanud ubikinooni. Spetsialistid kasutasid ubikinooni ka KiSel-10 uuringus (International Journal of Cardiology, 2013), kus Q10 manustamine koos seleeniga parandas märkimisväärselt uuringus osalenud eakate, kuid hea tervisega meeste ja naiste elukvaliteeti. Tegelikult on kõik uuringud, milles on Q10 võtmisel nähtud positiivset toimet, läbi viidud ubikinooni (tavalise Q10) sisaldavate preparaatidega, mis näitab elavalt seda, kumb Q10 omab paremat tõendusmaterjali.

  Ka Bio-Quinone Active Q10, mis on üks paremini uuritud ja tõendatud toimega preparaate, sisaldab ubikinooni. Selle toote eriline koostis tagab erakordselt hea biosaadavuse tänu patenteeritud tootmistehnoloogiale, mis hõlmab endas erinevate taimeõlide kasutamist ja toote eelkuumutamist. Nii ei moodusta Q10 molekulid suuri kehatemperatuuril lahustumatuid kristalle.

   

  Ubikinooli test

  Erinevalt ubikinooni iseloomulikust kollasest värvusest on ubikinool hele, peaaegu valge. Lihtne viis ubikinooli sisaldava toote kontrollimiseks on kapslisse augu tegemine ja selle sisu välja pigistamine. Kui see on valge, on tegemist ubikinooliga. Kui kollane, siis on see oksüdeerunud ubikinooniks.

  • Ubikinoon = oksüdeeritud Q10 = kollane = aktiivne
  • Ubikinool = redutseeritud Q10 = valge = aktiivne

   

  Pilt katki lõigatud Q10 kapslist: Vasakul piimjasvalge ubikinool, paremal oranž ubikinoon

  Mis on C-vitamiin?

  C-vitamiin ehk askorbiinhape on veeslahustuv vitamiin, millel on kehas palju ülesandeid. Lisaks mitmetele muudele ülesannetele osaleb C-vitamiin ensümaatilistes protsessides. C-vitamiin kaitseb rakke oksüdatsiivse stressi eest, aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

  C-vitamiini madal pH aitab stabiliseerida ubikinooli kapsli sees.

  Ametlikud väited

  Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud tõendeid toote koostisse kuuluva C-vitamiini kohta ning lubanud väita järgnevat:

  • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust
  • Aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele veresoonte normaalseks talitluseks
  • Aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele igemete ja hammaste normaalseks talitluseks
  • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele