Otsi

  Search Results

  Close

  Kõrvaltoimed

  Kõrvaltoime on ravimi või loodusliku preparaadi soovimatu toime. Sellistel preparaatidel on alati kaasas leht tooteinfoga.
  Toidulisandid kuuluvad Taani veterinaar- ja toiduameti reguleerimisalasse, sest õiguslikult on tegemist toiduga ning seega ei saa neid seostada meditsiiniliste toimetega. Seetõttu ei saa nende kasutamist seostada kõrvaltoimetega ja neil puuduvad tooteinfo lehed. Siiski võivad need mõnikord põhjustada soovimatuid reaktsioone.
  Kui teil tekivad sümptomid, mida te ei osanud oodata, või sümptomid, mida toote pakendi infolehel või muudel kaasasolevatel infolehtedel ei ole kirjeldatud, võtke ühendust oma arstiga.
  Tähtis! Tõsise kõrvaltoime tekkimisel peate kohe võtma ühendust oma arstiga või pöörduma erakorralise meditsiini osakonda.
  Teie arst otsustab, kas kõrvaltoime tõttu tuleb teie ravi muuta. Teie arst võib soovitada ka toote kasutamine lõpetada. Teie arst võib teatada kõrvaltoimest ja lisada sellega seotud andmeid teie haigusloost, mis võivad lihtsustada ravimiametil hinnangu andmist.

  Võimalik on ka teatada kõrvaltoimetest apteeki või otse Veterinaar- ja Toiduameti veebilehele.

  Kui teil on küsimusi kõrvaltoimete kohta, sh toidulisandite või kosmeetikatoodete kasutamisel tekkivate soovimatute toimete kohta, võtke palun ühendust ettevõttega Pharma Nord.