Otsi

  Search Results

  Close

  Titaandioksiid


  Titaandioksiid

  Titaandioksiid E-numbriga 171 on valge anorgaaniline värvaine, mida eraldatakse titaani sisaldavatest mineraalidest. See ei lahustu vees ega imendu kehas. Mõnes preparaadis võib see kanda pigmendikoodi CI 77891. 

  Titaandioksiidi lisatakse nii selleks, et parandada toote värvi kui ka kaitsmaks aktiivseid komponente päikesevalguse eest. See aitab tagada toote toime kogu säilivustähtaja jooksul. 

  Titaandioksiidi koguselisele tarbimisele ülempiiri seatud ei ole. 

  Pharma Nord kasutab ravimikvaliteediga titaandioksiidi. 

  Aastal 2016 hindas EFSA uuesti titaandioksiidi omadusi ning järeldas, et sellel ainel on äärmiselt madal biosaadavus, sõltumata aine osakese suurusest. Selle kasutamine toidulisandites ei tõstatanud ühtegi muret seoses võimaliku mürgisuse või kartsinogeensusega. Negatiivsetes uuringutes on kasutusel olnud toiduainetööstus mittekasutatav või nanosuures osakestega titaandioksiid. 

  Iseenesestmõistetavalt järgib Pharma Nord kõiki tervise ja ohutusega tegelevate ametkondade soovitusi ning tunnistab, et selle ainega seoses on ruumi veel ebakindluseks. Seetõttu lõpetame me selle aine kasutamise kõigis toidulisandites ning see protsess on juba käimas.