Otsi

  Search Results

  Close

  Spirulina kontsentraat


  Spirulina

   

  Spirulina kontsentraat on aine, mida valmistatakse teatud tüüpi sinivetikast spirulinast. See on toiduaine, mida kasutatakse loodusliku rohelise või sinise värvi saavutamiseks.

  Täpsemalt on tegemist tsüanobakteriga, mille ladinakeelne nimetus on Arthrospira platensis. See vetikas kasvab subtroopikas asuvates aluselise veega järvedes, mille temperatuur on alla 35° C.

  Spirulina kontsentraati klassifitseeritakse toiduna ja seetõttu puudub tal E-number. Spirulinat turustatakse populaarse tervisetoote ja niinimetatud supertoiduna, sest see sisaldab muuhulgas vitamiine, mineraalaineid, polüsahhariide, polüküllastamata rasvhappeid, karotenoide ja valkusid.

  Seda tüüpi sinivetikad sisaldavad nii rohelisi kui ka siniseid värvipigmente. Roheline värvus pärineb klorofüllist ning sinine värv saadakse spirulina (mille kontsentraat sisaldab fükotsüaniini-nimelist ainet) ekstraheerimisel. Toiduainetes ja toidulisandites kasutatakse seda loodusliku värvainena ning seda on saadaval nii rohelise kui ka sinise pulbrina ning sinise viskoosse vedelikuna.

  Pharma Nordi poolt kasutatav sinine spirulina pulber on põhjalikult kontrollitud saasteainete ja ebapuhtuse osas.