Otsi

  Search Results

  Close

  Sojaoaõli [(osaliselt) hüdrogeenitud sojaõli]


  Sojaoaõli

  Sojaoaõli on klaar kollakas taimeõli, mida saadakse sojaubadest. Sojaoaõlil ei ole E-numbrit, sest ta ei ole lisaaine vaid toit, kuigi toidulisandite kontekstis toimib see kui lisaaine. Sojaõli kasutatakse nii toidu valmistamiseks kui ka Pharma Nordi poolt täiteainena mõnes preparaadis. 

  Sojaoaõli on rikas polüküllastamata rasvhapete poolest. Sojaoad sisaldavad ka valkusid, mille suhtes mõned inimesed on ülitundlikud. Osa neist valkudest toimivad ka kui östrogeenid. Neid nimetatakse fütoöstrogeenideks või taimseteks östrogeenideks. Neid leidub väikeses koguses kõigis puu- ja köögiviljades. Sojataimes on kõige kõrgem kontsentratsioon fütoöstrogeene. 

  Sellel sojaõlil, mida kasutab Pharma Nord, on väga vähe ühist sojaoaõliga, mida kasutatakse toidu valmistamiseks. 

  Pharma Nord kasutab segu erinevatest GMO-vabadest farmatseutilise kvaliteediga sojaõlidest, millel on ka erinev viskoossus. See tähendab segu rohkema ja vähema voolavusega õlidest. Need õlid on täielikult puhastatud sojavalkudest, sealhulgas fütoöstrogeenidest ja teistest östrogeenilaadsetest ainetest. Õli läbib kontrollanalüüsid välislaboris. Seetõttu ei peagi me märkima oma sojaoaõli pakendil allergeenina. 

  Sojaoaõlis esineb tühine kogus transrasvhappeid. Seda põhjusel, et me peame hüdrogeenima murdosa sojaõlist, et saavutada seda kontsistentsi, mis tagaks koensüüm Q10 optimaalse imendumise. Et saadavate transrasvhapete kogust õigesse mõõtkavasse panna, võib seda võrrelda klaasi piimaga, mis sisaldab 15 korda rohkem transrasvu kui üks kapsel sojaõlipõhist Bio-Quinone’i.