Otsi

  Search Results

  Close

  Raudoksiid


  Raudoksiid

  Raudoksiid E-numbriga 172 on kollane, punane, pruun või must värvaine, mida valmistatakse oksüdeeritud rauast. Seda lisatakse kapslitele näiteks seetõttu, et kaitsta aktiivseid komponente päikesevalguse mõjul lagunemast. 

  Lisaainena kasutatav raudoksiid on keemiliselt puhas ja vees peaaegu lahustumatu. Kasutatava raua kogus on väga väike ning sellest imendub kehas tühine hulk. Raudoksiidi lisaainena võivad kasutada ka need inimesed, kes ei tohi kasutada rauda sisaldavaid toidulisandeid. Toidust saadava raua kogus erinevates vormides ületab kaugelt lisaainena kasutatava raudoksiidi koguse. 

  Katsed on näidanud, et seedetraktis valitsevates tingimustes lahustub maksimaalselt 0,054% raudoksiidist. Seega seda rauda, mis imendub toidulisandites olevast raudoksiidist, ei saa mitte kuidagi rauaallikaks nimetada. 

  Kuna nii raud kui ka hapnik on keemilised elemendid, võib toormaterjali pidada looduslikuks. Raudoksiid (Fe3O4) on oksüdeeritud raud, see tähendab – raud, mis on keemiliselt seotud hapnikuga. Looduslikult toodetud raudoksiidi toidulisandina ei eksisteeri. Roostetavat rauda peetakse looduslikuks, aga selle puhastamiseks tuleb siiski kasutada keemiat. 

  Raudoksiid on kahjulik ainult siis, kui seda sisse hingata.