Otsi

  Search Results

  Close

  Rasvhapete magneesiumisoolad


  Rasvhapete magneesiumisoolad

  Rasvhapete magneesiumisoolad E-numbriga 470b on magneesiumi ja rasvhappeid sisaldavad ained. Rasvhapped selles võivad olla palmitiinhape ja steariinhape või loomsed rasvhapped. Toatemperatuuril on see valge, maitsetu ja lõhnatu pulber. Ainet tuntakse ka magneesiumstearaadi nime all. 

  Rasvhapete magneesiumisoolad on täiteaine, mis aitab aktiivseid koostisosi tablettides ja kapslites omavahel kokku siduda. 

  Organismis ei käitu nad teisiti, kui teised toiduga saadavad rasvad. Seetõttu ei ole seatud ka ametlikke piirmäärasid, kui palju neid tarbida tohib. Rasvhapete magneesiumisoolasid võib saada nii taimsetest kui loomsetest allikatest. 

  Pharma Nordi rasvhapete magneesiumisoolad toodetakse tööstusliku protsessi abil, mille käigus steariinhape seotakse keemiliselt magneesiumoksiidiga. 

  Steariinhappe allikas on taimne ja see baseerub palmiõlil (mitte RSPO). Üldiselt võib steariinhapet samuti toota kas puuvillaseemneõlist või kookosõlist. Taimset steariinhapet toodetakse taimerasva hüdrogeenimise teel. Steariinhape ei oma ebasoovitavat toimet keha kolesteroolitasemele. 

  On esinenud kahtlusi, et rasvhapete magneesiumosoolad võivad põhjustada terviseprobleeme, aga need on ebaõigeks osutunud. Kõik võib olla mürgine, kui seda liiga palju süüa. Rasvhapete magneesiumisoolade kontekstis on vaja tarbida 2500 mg ainet iga keha kg kohta, et näha toksilise toime teket.