Otsi

  Search Results

  Close

  Dikaltsiumfosfaat


  Dikaltsiumfosfaat

  Kaltsiumfosfaat di- ja trikaltsiumfosfaadi vormid on looduslikud kaltsiumi-fosfori ühendid. Kaltsiumfosfaat on muuhulgas loomade ja inimeste luude ja hammaste komponent. Seda ainet kasutatakse täiteainena ning paakumisvastase ainena, et saavutada tableti koostisosade stabiilne ja ühtlane jaotumine. Lisaks võimendab fosfori sisaldus preparaadis olevate antioksüdantide toimet. 

  Mõlemad kaltsiumfosfaadi vormis kannavad E-numbrit 341. Kahe vormi erinevus seisneb selles, et trikaltsiumfosfaat sisaldab rohkem kaltsiumi kui dikaltsiumfosfaat. 

  Dikaltsiumfosfaat ja trikaltsiumfosfaat on ained, mida kasutatakse nii lisaainetena kui ka aktiivsete komponentidena. Loomulikult on kaltsiumfosfaadi kogus märgatavalt väiksem siis, kui see on kasutusel lisaainena ning suurem siis, kui ta on ise aktiivne koostisosa kaltsiumi toidulisandis. Lisaainena kasutades on lubatud maksimaalselt 70 mg fosfaati/kg kehamassi kohta. 

  Pharma Nord kasutab nii di- kui ka trikatsiumfosfaati, kus kaltsiumi osa on eraldatud lubjakivist, mida töödeldakse keemiliselt. Nende ainete tootmise jaoks me loomseid allikaid ei kasuta.