Otsi

  Search Results

  Close

  Ammooniumkaramell


  Ammooniumkaramell

  Ammooniumkaramell E-numbriga 150c, samuti tuntud ka kui karamelli värv, on pruun värvaine, mida toodetakse kontrollitud kuumutamistingimustes. Näiteks kuumutatakse glükoosisiirupit, sukroosi või suhkrusiirupit ja dekstroosi lisatud ammooniumiga.

  Ammooniumkaramelli kasutatakse värvainena osaliselt selleks, et erineva sisu ja tugevusega kapslid omavahel segi ei läheks, aga samuti selleks, et kapslite sisu päikesevalguse eest kaitsta ja tagada sellega aktiivsete koostisosade kvaliteet kogu toote säilivustähtaja jooksul.

  2011. aastal avaldas Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) teadusliku hinnangu antud ainele, mis määras aktsepteeritud päevaseks maksimaalseks koguseks 0,3 grammi 1 kg kehakaalu kohta.

  Ammooniumkaramelli leiame näiteks kokajookidest, tumedat värvi kastmetest, veinidest, šokolaadist, jäätisest, kompvekkidest ja tumedast õlust nagu Guinness. Selle taustal on EFSA määranud, et teatud elanikkonna grupid võivad olla E150c mõõduka ülekasutamise riskirühmas.

  Pharma Nordi kapslitest ammooniumkaramelli üledoosi saamise risk ei ole realistlik. Näiteks juues pool liitrit Guinness’i õlut, on võimalik saada sama kogus ammooniumkaramelli kui kahe aasta varust Bio-Active Uniquinol kapslitest.