Teadlased soovitavad rohkem D-vitamiini - kas sina saad seda piisavalt?

Taanis 96 000 inimese seas läbi viidud uuring näitas, et inimesed, kellel on veres rohkem D-vitamiini, on parema tervisega kui need, kellel vitamiini tase on madal. Kas ka teised eurooplased peaksid muretsema?

Kas Sina mõtled mõnikord sellele, kas sa ikka saad piisavalt D-vitamiini? Kui ei, siis peaksid kindlasti mõtlema. Hiljuti ajakirjas British Medical Journal avaldatud Taani uuring näitas, et inimesed, kelle veres on rohkem D-vitamiini, on tugevama tervisega võrreldes nendega, kellel on vitamiini tase veres madal. Uuring viidi läbi 96000 taanlase seas ning uuringust järeldati, et kõrge D-vitamiini tase veres aitab kaasa immuunsüsteemi olulistele kaitsemehhanismidele.


Väga põhjalik uuring
Taani uuringus võeti arvesse kõiki uuringu tulemusi mõjutavaid asjaolusid, näiteks suitsetamist, alkoholitarbimist, kaalu, vererõhku ja treeningharjumusi. Peale nende näitajatega kaalumist oli selgelt näha, et kõrgema D-vitamiini tasemega inimeste tervis oli parem.


Miks on toidulisandid head
Kuigi uuring viidi läbi taanlaste seas, kehtivad tulemused kõigile eurooplastele.
Me elame piirkonnas, kus sügis-talvisel perioodil ei ole päikesekiirgus piisavalt tugev, et meie nahk hakkaks D-vitamiini tootma. Lisaks ei söö enamik inimesi piisavalt palju D-vitamiini sisaldavaid toiduaineid, näiteks kala. Seetõttu peaks tarvitama kvaliteetset toidulisandit.


Miks D-Pärlid?
Mille järgi valida toidulisand? Hinna? Pakendi? Koguse? Kui tahad valida parima hinna-kvaliteedi suhtega D-vitamiini toote, siis on D-Pärlid parim valik, sest:

 

  • Efekt – See sisaldab bioloogiliselt aktiivset D3 -vitamiini
  • Doos – Ühest kapslist päevas piisab (see sisaldab 25 mcg D-vitamiini)
  • Imenduvus – D-vitamiin on lahustatud kvaliteetses külmpressitud oliiviõlis, mis tagab hea imendumise
  • Mugavus – väikeseid želatiinikapsleid (“pärle”) on lihtne neelata
  • Dokumentatsioon – Norra teadlased on D-Pärleid Oslo Ülikoolis testinud ning tulemused näitasid toote väga head biosaadavust. See uuring on dokumenteeritud.
     

Allikas:

BMJ 2014;349:g6330 doi: 10.1136/bmj.g6330 (Avaldatud 18 November 2014)

Seleeni kasulikkus juustele ja küüntele

Ilmselt tead, et kõripiirkonnas asub kilpnääre, mis kontrollib kehas ainevahetust.
Lisaks on sellel ka teisi funktsioone, muuhulgas tagada küünte ja juuste normaalne väljanägemine (naised, pange tähele!).

Kilpnäärme normaalsele talitlusele aitab kaasa seleen, mistõttu on selle toitaine piisav kogus kehas vajalik küünte ja juuste heaks välimuseks.
Pharma Nordi SelenoPrecise toodet kasutades saate olla kindlad, et teie kehas imendub peaaegu 90% tabletis sisalduvast seleenist. SelenoPrecise on orgaaniline seleen, mis koosneb rohkem kui 30-st erinevast orgaanilise seleeni ühendist, olles seetõttu sarnane toidust saadavale naturaalsele seleenile.

Looduslik kalaõli toidulisand

Kõige loomulikum viis kala süüa on see kinni püüda ja süüa, kuid paljud meist ei tee seda piisavalt tihti. Seetõttu on Pharma Nord valmistanud Bio-Marin Natural´i, puhtast kalaõlist ning kalaželatiinist toote, milles on palju kasulikke oomega-3 rasvhappeid.

Igas kapslis on 1000 mg puhastatud naturaalset kalaõli ning kapslid on meeldiva sidruni maitsega, mistõttu on seda hea tarvitada ka neil, kellele kala ei maitse (näiteks lapsed). Bio-Marin Natural on kalale kõige lähedasem kalaõlitoode, kuna sisaldab puhast kalaõli ning on kapseldatud kalaželatiini.


 
Hoia oma liigesed ja luud korras

Me loodame, et suudame olla terve elu liikuvad, seetõttu on oluline hoida oma liigesed ja luud terved. Bio-Glucosamine sisaldab naturaalset glükoosamiinsulfaati ja C-vitamiini, mis aitab kaasa kollageeni tootmisele, aidates seega hoida luud ja liigesed terved.

Igapäevane Bio-Glucosamine tarvitamine aitab teil olla aktiivne, liikuda, mängida tennist või golfi, sõita rattaga või teha aiatöid.