Pharma Nord   Terviseuudised
- inimestele, kes hoolivad oma tervisest

Teadlased tahavad, et Sa seda vitamiini võtaksid. Miks?

Järjekordne suur uuring viitab D-vitamiinile kui tähtsale toitainele, mis aitab säilitada normaalset immuunsust.

Postimees Tervises kirjutati sel suvel uuest teadusuuringust, mis toob välja D-vitamiini tähtsuse hästitoimiva immuunsüsteemi säilitamisel. Uuringus, mille viisid läbi John Hopkinsi Ülikooli teadlased Baltimore’is USAs, vaadeldi enam kui 6000 täiskasvanu terviseandmeid ning järeldati, et ebapiisav D-vitamiini tase kehas võib omada negatiivset mõju välisärritajate suhtes tekkivale immunvastusele. Uuring on avaldatud ajakirjas Journal of Nutrition.
 

Miks me vajame rohkem D-vitamiini?

Inimesed suudavad D-vitamiini toota tavaliselt ise, viibides päikese käes. Kuid päikesevalgus, mis jõuab meieni aasta pimedamal ja külmemal perioodil, ei ole piisavalt võimas, võimaldamaks kehal ise D-vitamiini toota. Seetõttu on paljudel inimestel D-vitamiini puudus, eriti sügisel ja talvel. Nendel inimestel võib kasu olla toidulisandina D-vitamiini juurde võtmisest.

Kuidas saada piisav kogus
Eestis suudame vaid maist kuni septembrini ise päikesevalguse abil piisava koguse D-vitamiini toota. Ülejäänud aasta jooksul asub Päike maapinna suhtes liiga madala nurga all, mistõttu temast lähtuv kiirgus ei suuda meie nahas vallandada D-vitamiini tootmist. Teatud toidud, näiteks rasvane kala, sisaldavad D-vitamiini, aga toit üksi ei taga selle tähtsa toitaine piisavat taset kehas.
 

D-Pärlid

Üha rohkem inimesi võtab kindluse mõttes iga päev D-vitamiini toidulisandit. Preparaat nagu D-Pärlid 1000 on hea valik, sest see sisaldab bioloogiliselt aktiivset D3-vitamiini taimeõli lahuses, mis tagab parima imendumise seedekulglas. D-Pärlite biosaadavust testiti Oslo Ülikoolis Norras.Uurijad tegid rühma sportlastega katseid kahe erineva D-Pärlite preparaadiga (madalama ja kõrgema D-vitamiini sisaldusega kapslid) ning järeldasid, et mõlemad doosid imendusid kehas efektiivselt.

Kas teadsid, et…

  • päikesekaitsekreem suurema faktoriga kui 8 blokeerib nahas D-vitamiini sünteesi?
  • Sinu keha erinevates kudedes on tuhandeid D-vitamiini retseptoreid?
  • D-vitamiin akumuleerub rasvkoes? Ülekaalulistel inimestel on tihti D-vitamiini puudus, sest see toitaine ei jõua nende vereringesse.

D-Pärlid 1000 preparaadi kohta saad lugeda rohkem siit