Pharma Nord on kulutanud ligi 30 aastat Bio-Quinone Active Q10 imendumise, toime ja ohutuse dokumenteerimiseks. Paljusid Q10 tooteid müüakse aga ilma igasuguse dokumentatsioonita, mis annaks kasutajale toote toime osas kindlustunde.
Eeltöötlemata Q10 imendub halvasti
Bio-Quinone Active Q10 on arendatud põhimõttega, et optimaalne imendumine on esmatähtis. Pharma Nordi koensüümi Q10 hea imendumine on tõestatud umbes 40 teadusuuringus. Üks kõige suuremaid väljakutseid Q10 tootearenduses ongi Q10 üldiselt väga halb imendumine, mis tingib ka Q10 madala biosaadavuse. Q10 molekul on suhteliselt suur, mis takistab imendumist organismis. Seoses Q10 molekulaarse struktuuriga on Q10 rasvlahustuv aine.
Vähehaaval vabastatakse verre
Q10 imendub peensoole seinas koos rasvadega, seejärel transporditakse Q10 lümfiteid pidi rangluualusesse veeni, kus see läheb edasi veeniverre. Sellise aeglase transpordi tulemusel saavutatakse Q10 maksimaalne konstentratsioon kehas alles 6-8 tundi pärast kapsli manustamist. Seetõttu soovitatakse Q10 kapsel võtta hommikuti või lõunasel ajal. Kui võtate rohkem kui ühe kapsli päevas, siis soovitatakse annus jagada päeva peale ära, näiteks üks kapsel hommikul ja teine kapsel lõunal: nii imendub Q10 kõige paremini.
Kristallid ei imendu
Bio-Quinone Active Q10 kapslis on õlisegu, kus Q10 on molekulaarses vormis. Aga kõikide Q10 toodete toorained koosnevad Q10 kristallidest, mida keha ei suuda omastada. Q10 on vaja lahustada molekulideks, enne kui keha suudab seda absorbeerida. Kristallilisest Q10-st imendub organismis vähem kui 1%. Sellised tooted on harilikult tableti või kõvakapslite kujul ning seal sees on eeltöötlemata Q10 kristallid. Kristallid on võimalik lahustada kuumutamismeetodil spetsiaalses õlisegus. Sellisel viisil organiseeritakse Q10 molekulid struktuuri, mis lahustuvad kehatemperatuuril ning molekulid imenduvad hästi.
Q10 on alati rasvlahustuv
On turundusstrateegiaid, kus väidetakse, et parim lahendus imendumise parandamiseks on muuta Q10 vesilahustuvaks. Aga Q10 molekuli muutmine ega Q10 viimine liposoomidesse (kunstlikud, lipiidse kaksikkihiga kaetud kerad) ei muuda Q10-t paremini vesilahustuvaks. Samuti ei saavuta efekti Q10 mitsellidega (väikesed kerad, millel on hüdrofoobne tuum ja hüdrofiilne pind) aheldamise või nanopartiklite lisamise teel. Tulemuseks on isegi suurem Q10 molekulikompleks ning biosaadavus ei parane. Kui minna hoopis teist teed ja lõhkuda Q10 molekul väiksemaks, siis see molekul kindlasti lahustub vees paremini ning ka biosaadavus paraneb, aga see molekul pole enam Q10, vaid Q9 või Q8, mis ei oma inimkehale väärtust.
Enim dokumenteeritud on ubikinoon
Q10 leidub kahes vormis. Oksüdeeritud vormi nimetatakse ubikinooniks ja redutseeritud vormi ubikinooliks. Ubikinooli reklaamitakse kui aktiivset Q10 vormi, kuigi ubikinool ei ole aktiivsem kui ubikinoon. Q10, mida me oma rakkudes sünteesime, on oksüdeeritud vormis. Ka toiduga saadud Q10 on enamjaolt oksüdeeritud. Kui Q10 meie peensooles imendub, siis muudetakse see automaatselt ubikinooliks (redutseeritud vorm). Veres ja lümfisüsteemis ringlevast Q10-st on enamik redutseeritud vormis Q10. Q10 pidevalt ühe vormi teiseks muutumine mitokondrites mängib üliolulist osa Q10 toimes kehas.
Seetõttu ei oma suurt tähtsust, millises vormis Q10-t tarbida: teie keha ise muudab oksüdeeritud ubikinooni redutseeritud ubikinooliks.
- Ubikinoon = oksüdeeritud Q10
- Ubikinool = redutseeritud Q10