Otsi

    Search Results

    Close

    Pehmete želatiinkapslitega Bio-Quinone Active Q10.


    Tõestatult toimiv patenteeritud koostis - 30mg

    • Ligi 30 aastat kasutamise kogemust Euroopa Liidu turul
    • Puhas koensüüm Q10 ubikinoonina
    • Q10 mängib tähtsat osa keha energia metabolismis
    • Taimeõli unikaalses segus lahustatud koensüümil Q10 on tõendatud hea biosaadavus
    • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
    Loe edasiNäita vähem

    Bio-Quinone Active Q10 30 mg

    Pharma Nord

    Päevane annus sisaldab     % päevasest võrdluskogusest
    Koensüüm Q10 (ubikinoon) 30 mg   määratlemata
    Riboflaviin (vitamiin B2) 1,4 mg   100%

    Tooteinfo

    Annustamine
    Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 1 kapsel päevas (soovitavalt hommikul) söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.
    Ei soovitata alla 12-aastastele lastele.

    Mitte ületada soovitatud päevaannust.

    Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

    Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

    Netokaal:
    90 kapslit = 64 g
    30 kapslit = 21 g

    Koostisosad
    Mahuaine: sojaõli, osaliselt hüdrogeenitud.
    Kapsli kate: želatiin.
    Niiskusesäilitaja: glütserool.
    Koensüüm Q10 (ubikinoon).
    Puhastatud vesi.
    Antioksüdant: D-α-tokoferool.
    Vitamiin B₂ (riboflaviin).
    Toiduvärvid: raudoksiid, riboflaviin.


    Säilitamine
    Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

    *EP Patent No 3 190 898 B1.
    ** Ei sisalda fütoöstrogeene
    (östrogeenilaadseid aineid).

    Mis on Bio Quinone Active Q10 30 mg

    Bio-Quinone Active Q10 toodi turule aastal 1990 olles üks esimesi Q10 preparaate Euroopa turul. See pehme valguskindel želatiinkapsel sisaldab 30 mg taimeõlis lahustatud koensüümi Q10. Tänu Pharma Nordi kõrgtehnoloogilisele  tootmisprotsessile, mille käigus Q10 lahustatakse taimeõlis ning kuumutatakse patenteeritud protsessi käigus, suudavad Q10 molekulid lahustuda normaalsel kehatemperatuuril. Just sel põhjusel, et Bio-Quinone Active Q10-s olev Q10 lahustub täielikult, ongi selle toote biosaadavus erakordselt hea. Bio-Quinone Active Q10 suurepärane biosaadavus on tõendatud arvukate teadusuuringutega ning selle enam kui 30-aastane kasutuskogemust teeb temast ühe tõendatuma toimega toote turul.
     

    Bio-Quinone Active Q10

    • Tänu rohkete teadusuuringutega tõendatud heale biosaadavusele on Bio-Quinone Active Q10 juba aastakümneid üks maailma enim müüdud Q10 preparaate
    • Q10 tooraine on identne inimorganismis sünteesitava endogeense Q10ga
    • Preparaadis kasutatav Q10 on looduslik, ainult trans-vormis ilma sünteetiliste cis- isomeerideta. Lisaks ei sisalda  see saasteaineid, mida võib esineda teistes, madalama kvaliteediga Q10 toorainetes.
    • Ühes kapslis sisalduva Q10 hulk ületab seda kogust, mida me tavaliselt saame toiduga.

    Mis on koensüüm Q10?

    Illustratsioon rakust koos raku tuuma ja mitokondrigaKoensüüm Q10 on vitamiinilaadne ühend, millel on ülitähtis roll rakuenergia ainevahetuses. Q10 toetab rakku rasvade, valkude ja süsivesikute muutmisel ATP-ks (adenosiintrifosfaadiks) ehk molekuliks, mis on organismis universaalne energia talletaja. Kui rakk vajab energiat, siis lõhustatakse osa ATP molekulist ning vabaneb energia. See protsess leiab aset raku sees olevates oakujulistes mitokondrites. Eriti rohkelt energiat vajavad lihasrakud. See on ka põhjus, miks lihasrakkudes esineb enam mitokondreid kui teistes rakutüüpides. Heaks näiteks on südamelihaskude, mis sisaldab väga tihedalt mitokonderid, kuna südame energiatarve on iseäranis suur. Koensüüm Q10 on ka võimas antioksüdant.


    Q10 antioksüdandina

    Koensüüm Q10 võime elektrone kinni püüda ja ära anda annab talle võimekuse elimineerida aktiivseid hapnikku sisaldavaid ühendeid (ROS). Need võivad organismis tekkida kõrvalproduktidena ainevahetuse käigus, aga ka väliste mõjurite nagu kiirituse ja saastatuse tulemusena. Selliste omadustega aineid organismis kutsutakse antioksüdantideks. Koos teiste antioksüdantide, nagu E-vitamiini, C-vitamiini ja ensüümidega, moodustab koensüüm Q10 kaitsemehhanismi potentsiaalselt kahjulike aktiivsete hapnikku sisaldavate ühendite vastu.


    Head Q10 allikad

    Q10 sisaldavad mitmed erinevad toiduaineid. Neist rikkaimad on:

    • Veiseliha

    • Sealiha

    • Heeringas

    • Sojaõli

    • Sardiinid


    Endogeenne tootmine

    Meie, inimesed oleme ka ise võimelised enda kehas koensüümi Q10 sünteesima. Q10 endogeenne tootmine leiab aset maksas. Vanuse kasvades ja/või haiguste tulemusena meie võime Q10-t sünteesida väheneb. Eksperdid usuvad, et kõige rohkem sisaldab keha koensüümi Q10 20-25 aastasena. Seal edasi hakkab Q10 tootmine tasapisi vähenema.

    Graafik, mis illustreerib erinevate elundite Q10 sisalduse keskmist looduslikku langust vanuses 20–80 aastat
    Joonisel näidatakse keskmist Q10 sisalduse alanemist erinevates organites 20-80 aasta vanusena.

    Arvatakse, et inimene saab toiduga umbes 5-10 mg koensüümi Q10 päevas. Keha enda varudes on 1-1.5 grammi Q10, millest enamik säilitatakse südames, maksas ja neerudes.


    Q10 ja kolesterool

    Q10 ja kolesterooli biokeemilised sünteesirajad teataval määral kattuvad (neid mõlemaid toodetakse maksas). Uuringud on tõendanud, et mõned kolesterooli alandavad preparaadid alandavad ka Q10 endogeenset tootmist.


    Täiesti ohutu aine

    Uuringud näitavad, et isegi kui võtta Q10 preparaate pikema aja jooksul, ei mõjuta see kuidagi organismi võimet seda ainet ise toota. Koensüümi Q10 kasutamisel võib esineda vaid mõningaid leebeid kõrvaltoimeid (higistamine, õhetus), mis vaid kinnitavad toote head ohutust. Bio-Quinone Active Q10ne ohutu kasutamise kogemus ulatub üle 30 aasta.


    Kokkuvõte

    On mitmeid biokeemilisi põhjuseid, miks võtta koensüümi Q10 lisaks:

    • Q10 mängib olulist rolli energiatootmises ning uuringutes on nähtud Q10 manustamisel energiatootmist suurendavat toimet.
    • Q10 võib olla kõige olulisem rasvlahustuv antioksüdant rakumembraanides ja vere lipoproteiinides.
    • Keha võime sünteesida Q10-t langeb vanuse kasvades alates 20ndatest eluaastatest. • Kehasisene Q10 süntees on teatud määral kolesterooli sünteesirajaga seotud. Seega võib koos teatud kolesteroolitaset langetavate ravimitega võtta lisaks ka koensüüm Q10 preparaate.

    Mis on riboflaviin?

    Riboflaviini tuntakse ka kui vitamiin B2. Riboflaviin on veeslahustuv oranžikas kollast värvi vitamiin. Kehas muudetakse riboflaviin kaheks nõndanimetatud flavoproteiiniks, mis omavad mõlemad tähtsat, koensüümidega sarnast rolli energia tootmisel. See toimub raku sees mitokondrites, kust me leiame ka koensüümi Q10. Me saame riboflaviini toiduga piimatoodetest, munadest, seentest ning täisteratoodetest.

    Ametlikud väited

    Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva riboflaviini tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

    • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele
    • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust
    • Aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest
    • Aitab hoida limaskesti normaalsena
    • Aitab hoida punaseid vereliblesid normaalsena
    • Aitab hoida rauaainevahetust normaalsena
    • Aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele
    • Aitab hoida nahka normaalsena
    • Aitab hoida normaalset nägemist

    KKK

    1 - Kas Q10 on dopingunimekirjas?


    Kuna keha toodab koensüümi Q10 ka ise ja Q10-t esineb veidi peaagu igas toidus, on Q10 kategoriseerimine dopinguna ilmselt võimatu. Q10 toimib kui koensüüm ehk toetav ensüüm kõigis rakkudes ja seega loomulikult  ka lihasrakkude energiat tootvates mitkondrites.  Me suudame ise toota Q10 maksas ning saada väikeseid koguseid Q10-t toidust. Paljud sportlased võtavad Q10 toidulisandeid, et taastada alanenud Q10 taset ning Q10 toidulisandeid ei kategoriseerita dopingu alla.
    Veelgi enam – osana meie Q10 preparaadi ohutusdokumentatsioonist, laskis Pharma Nord oma Q10 võimalikke dopingulaadseid efekte testida Ungari Dopinguinstituudis ja võib tagada setrifikaadi atesteeringule, et meie Q10 preparaadil puuduvad dopingu omadused. See sertifikaat on mõeldud eeskätt sportlastele, kes peavad väga täpselt teadma, mida nad tarbivad.
     

    2 - Missugune Q10 kõige paremini imendub?


    Praeguseks on avaldatud enam kui 40 teadusuuringut, mis näitavad, et imendunud ubikinooni vormis Q10 biosaadavus ja efektiivsus on võrdlemisi head. QH (ubikinooli) vormis oleva Q10 imendumise ja biosaadavuse kohta sellist hulka tõendeid ei ole.
    Pilt: Q10 molekulTablettide või kapslitena on saadaval suur hulk erinevaid Q10 tooteid. Q10 nende sees võib olla õlis lahustatud, kristallide või graanulitena, liposoomidesse kapsuleeritud või mitsellides, seotuna nanoosakestega.

    Juba ainuüksi Q10 molekuli suuruse (see on märkimisväärse suurusega, umbes 5,5 nm pikk ja 864 korda raskem kui vesiniku aatom) tõttu ei ole Q10 kuigi lihtsasti imenduv aine. Q10 toormaterjal on orgaaniline oranžikas-pruun kristalliline pulber ja Q10 kristallid selles on liiga suured, et need võiks kehas imenduda. Seega on töötlemata Q10 pulbri ja sellest pressitud tablettide omastamine äärmiselt vähene. Lisaks on Q10 rasvlahustuv aine, mis peab imenduma peensooles koos rasvaga. On võimalik lisada Q10 molekulile teisi aineid, mis muudaksid selle rohkem vesilahustuvaks, aga seda tehes muutub Q10 molekul veelgi suuremaks, kaotades vesilahustumisest saadava eelise. Samas jääb Q10 kompleks siiski suuresti rasvlahustuvaks. Väide, et üks toode on konkurendist kolm korda paremini imenduv, võib tunduda muljetavaldav, aga kui me mõistame, et võrdluseks kasutatav konkurent sisaldab vaid Q10 kristalle, mille imendumine on väiksem kui 1%, ei olegi see väide enam nii särav. Q10 toidulisandite tootjad peavad töötlema toorainet erilisel viisil, selleks, et imendumine oleks efektiivne. Kõige paremini imenduvates toodetes on Q10 kristallid lahustatud täielikult taimeõlis.
     

    3 - Miks ma ei tunne Q10 toimet?


    Q10 toimet ei ole tunda kohe peale tarvitamise algust, aga seda võib kogeda peale mõnda aega kasutamist. Näiteks võib sellest aru saada siis, kui unustate teha oma tavapärase lõunauinaku.

    Paljud niinimetatud energiatooted saavutavad oma toime kofeiini või erinevatest taimedest pärinevate kofeiinilaadsete ainete abil, mis stimuleerivad neerupealiseid tootma rohkem stressihormoone. Koensüüm Q10 on aga olemas igas keharakus ja on rakkude loomuliku energiatootmise komponent. Seega ei ole nende kahe erineva tüüpi toote tarbimisel saadav kogemus ega kehas toimuvad biokeemilised protsessid sarnased. Põhjus, mis te ei tunne Q10 tarbimisel kohest efekti, võib peituda kas ühes või mitmes järgnevas teguris:

    • Te võtate Q10 preparaati, mille biosaadavus (imendumine) on madal
    • Te võtate Q10 kapslit einete vahel ja/või mitte koos rasvaga
    • Teie soolestikust imendub tavapärasest vähem rasva
    • Te olete nii noor, et teie loomulik Q10 tase on veel kõrge
    • Te võtate ravimeid, mis alandavad keha loomulikku Q10 taset
    • Te võtate Q10 koos õhtusöögiga, mistõttu on aine maksimumtase veres just sel ajal, kui te magate – öösel (kulub umbes 6 tundi alla neelamisest kuni Q10 saavutab veres oma kõrgeima taseme)
    • Te vajate rohkem aega. Võib võtta kuu aega või kauemgi, et keha koed Q10-ga küllastuksid

     

    4 - Kuidas võtta oma Q10 tootest maksimum?


    Kuna Q10 on rasvlahustuv aine, siis on oluline võtta seda koos einega, milles on ka veidikene rasva. Peale Q10 kapsli allaneelamist saab veres kõige kõrgema taseme mõõta alles 6 tunni pärast. Seega peavad paljud inimesed parimaks lahenduseks võtta Q10 koos hommikusöögiga, vahel ka koos lõunasöögiga. Kui te võtate ka kalaõli sisaldavat toidulisandit, siis on hea mõte võtta Q10 preparaati koos kalaõliga. Kui te võtate päevas rohkem kui ühe 100 mg ubikinooni sisaldava kapsli, siis tuleks parema imendumise saavutamiseks võtta kapslid päeva jooksul erinevatel aegadel. Näiteks, võtke üks kapsel hommikusöögiga ja üks lõunasöögiga, selle asemel et võtta kaks kapslit hommikusöögiga. 30 mg ubikinooni sisaldavaid kapsleid võib võtta kuni 3 tükki korraga. Igapäevase Q10 toidulisandi võtmise efekt peaks tunda olema juba võrdlemisi lühikese aja pärast.

    Ei ole soovitatav võtta suuri koguseid E-vitamiini (>250 mg) koos Q10-ga.

    Mikroelement seleen on osa selenoproteiinist (seleeni sisaldavast valgust) tioredoksiin reduktaas, mis aitab kehas olevat ubikinooni ubikinooliks muuta. Kuna suuremal osal Euroopa elanikkonnast on seleenitase väga madal, siis tuleks maksimaalse tulemus saavutamiseks võtta lisaks ka seleeni.

    Veelgi enam – te võite võtta aminohappe karnitiini lisandit koos Q10-ga. Karnitiin toimib rakkude mitokondrites tihedalt koos Q10-ga, aidates transportida rasvhappeid mitokondritesse. Q10 on seotud oksüdatsiooniprotsessiga, mis muudab need rasvhapped ATP molekuli vormis olevaks energiaks.
     

    5 - Kuidas parandada keha enda Q10 tootmisvõimekust?


    Keha enda suutlikkust toota koensüümi Q10 on võimalik parandada treenides ja toitainete tarbimist suurendades. Q10 tootmine rakkudes on keeruline protsess, mis hõlmab mitmeid biokeemilisi etappe. Selleks, et keha toodaks Q10-t, on vaja B-grupi vitamiinide kompleksi, C- ja E-vitamiini, magneesiumi ning mitmeid mikroelemente. Ühe või mitme eelnimetatud toitaine puudus mõjutab keha Q10 tootmist märkimisväärselt. Selleks, et kehas oleks teatav kogus vaba Q10-t, on siiski mõistlik iga päev kasvõi pisut Q10 lisandina juurde võtta.
     

    6 - Mis on parimad allikad Q10 saamiseks?


    Pilt: 1kg toorest liha, mida peaks sööma ära, et saada 30mg Q10tMeie toidus ei ole väga palju Q10-t. Keskmiselt saame me 3 – 6 mg Q10 oma igapäevasest toidust (Pravst I, et al. 2010).

    Teraiiljatooted sisaldavad tavaliselt koensüümi Q9, samas sojaoad sisaldavad veidi Q10-t. Samuti leidub väikeses koguses Q10-t Kreeka pähklites, mandlites, õlirikastes viljades ja rohelistes lehtköögiviljades, eriti spinatis. Lisaks sisaldavad Q10-t kalad, eriti sardiinid, milles on kaks korda rohkem Q10-t kui loomalihas. Selleks, et saada 30 mg Q10, tuleks ära süüa (loomulikult toorelt, sest kuumutamine lagundab Q10-t) 500 g sardiine, 1 kg loomaliha või 1,2 kg maapähkleid.
     

    7 - Kas Q10 võtmisel on kahjulikke kõrvalmõjusid?

    Uuringutes, milles Q10 preparaate on testitud, ei põhjustanud ka nii suured doosid nagu 1500 mg päevas ühtegi tõsist kõrvaltoimet. On teada väga harva esinevaid kergeloomulisi kõrvaltoimeid. Harvadel juhtudel võivad esineda järgmised sümptomid: peavalu, uimasus, iiveldus, kõhukinnisus, kõhulahtisus ja seedehäired. Ei saa aga välistada, et mõned neist kõrvaltoimetest on tingitud kapsli materjalist või mahuaineks olevast taimeõlist, mitte otseselt Q10-st.
     
    8 - Kui kaua ma tohin Q10-t võtta?


    Illustreeriv pilt kalendrist – Q10 võtmisel ei ole ajalist piirangut.Toidulisandeid valmistatakse sellise kontsentratsiooniga, et neid võib tarbida püsivalt. Q10-t peetakse ka muus osas üldiselt väga ohutuks aineks. Pikaajalised, enam kui 5 aastat väldanud uuringud, aga ka sellised uuringud, milles on kasutatud väga kõrgeid doose, on näidanud, et Q10 preparaate võib võtta pika perioodi jooksul. Lisaks ei mõjuta Q10 tarbimine toidulisandina mitte kuidagi keha enda Q10 tootmist. Peale manustamise lõpetamist langeb keha Q10 kontsentratsioon samale tasemele, kus ta oli enne manustamise algust. See tõendab, et Q10 võtmine ei mõjuta keha enda võimet seda sünteesida. Kõik tõendid viitavad sellele, et soovi korral võite te ohutult Q10 preparaate tarbida kuni elu lõpuni. 
     

    9 - Mis erinevus on oksüdeeritud Q10 (ubikinooni) ja redutseeritud Q10 (ubikinooli) vahel?


    Q10 on redoksmolekul – tal on nii võime endaga elektrone liita (redutseeruda), kui neid ka ära anda (oksüdeeruda). Teda tuntakse peamiselt tema oksüdeeritud vormis – ubikinoonina, mis on see vorm, mis on Euroopas olnud toidulisandina saadaval alates 1990. aastast. Ülemaailmselt on ubikinoon olnud see Q10 vorm, mille toime on tõendatud teadusuuringutega, kuni tuli ubikinool. Ubikinool, Q10 redutseeritud vorm toodi turule 2006. aastal. Sellest ajast alates on ubikinooli turundatud kui aktiivset koensüümi Q10, kuigi see ei ole aktiivsem kui ubikinoon. Üldkokkuvõttes ei ole ubikinooli toime kohta eriti palju teaduslikke tõendeid. Teisisõnu: peaaegu kõik uuringud, mis on tehtud Q10 puudusest tingitud seisundite ennetamise ja toetamisega, on läbi viidud ubikinooniga, nende hulgas ka uuringud, mis on tehtud preparaadiga Bio-Quinone.

    Molekulaarsel tasandil ei ole ubikinooni (oksüdeeritud Q10) ja ubikinooli (redutseeritud Q10) vahe kuigi suur. Ubikinoolil on lisaks kaks vesinikuiooni, mis moodustavad Q10 molekuli tsüklilise “pea” juures koos hapnikuga niinimetatud hüdroksüülrühma.

    Neil kahel Q10 vormil on kehas aga võrdlemisi erinevad ülesanded. Ubikinool annab elektrone ära, samal ajal kui ubikinoon võtab elektrone vastu. Ubikinool täidab kehas ülitähtsat antioksüdandi rolli. Rakkudes asuvates mitokondrites toimuva energia tootmise protsessi käigus vahetuvad aga kaks vormi pidevalt üksteise vahel – redutseeritud ubikinoolist oksüdeeritud ubikinooniks ja vastupidi. Ometi ei ole võimalik öelda, et üks Q10 vorm on aktiivsem ja tähtsam kui teine.

    Kahel erineval Q10 vormil on ka erinev värvus. Ubikinoon, “tavaline” Q10 on selge oranžikas-kollakas aine, samal ajal kui ubikinool, redutseeritud Q10 on hapniku käes ebastabiilne piimjas-välget värvi aine. Seda teades on lihtne ka testida, kas teie ostetud tootes on sees tavaline või redutseeritud Q10. See Q10, mida me toodame keha rakkudes, on oksüdeeritud Q10, aga 90 – 95% veres ringlevast Q10-st on redutseeritud vormis.

    Illustreeriv pilt tsüklist, kuidas Q10 muutub ubikinoonist ubikinooliks ja vastupidi.

    Toidust pärinev Q10 koosneb nii ubikinoonist kui ka ubikinoolist – mõlemat on umbes pool. Mõlemad vormid imenduvad peensooles koos rasvaga. Q10 transporditakse aeglaselt lümfiteid pidi verre. Juba sel hetkel, kui ubikinoon läbi peensoole seina lümfi imendub, muudetakse ta ubikinooliks. Siit järeldub, et otsest põhjust ubikinooli sisaldava toidulisandi valimiseks ei ole, kuna keha suudab ubikinooni soolestikus edukalt imendada ja ubikinooliks muuta. Keha muudab ubikinooni ubikinooliks ise, see on loomulik protsess.
    Q10 preparaadi võime soolestikus imenduda on üks olulisemaid aspekte. Kõrge kvaliteediga ubikinoon imendub uuringute põhjal paremini kui ubikinool. On mõned üksikud ilma korraliku põhjenduseta uuringut, mis väidavad, et ubikinool võib olla hea nendele inimestele, kellel on Q10 imendumine soolestikus vähenenud.
    Lõpetuseks – ubikinoolipreparaadid on tavaliselt kallimad, kui ubikinoonipreparaadid.

    Mis on Uniquinol?
    Uniquinol on Pharma Nordi ubikinoolipreparaadi nimi.
     

    10 - Kas kolesterooli alandavad ravimid vähendavad keha Q10 taset?


    Joonis: Statiinid takistavad mevaloonhappe tootmist, millega väheneb ka Q10 ja kolesterooli tootmine. Jah, täpsest mehhanismist on võimalik lugeda inimese biokeemia õpikutest. Veelgi enam – nüüdseks on teadusuuringutes kirjeldatud ja tõendatud ka selle toime tagajärgi. Eelnimetatud toimega ravimeid tuntakse kui statiine. Statiinid on kolesterooli alandavate ravimite klass, mille toime seisneb ensüümi HMG-CoA inhibeerimises, mis vähendab kehas mevalonaadi-nimelise aine tootmist. Mevalonaadist valmistatakse maksas mitmeid teisi aineid, sealhulgas kolesterooli ja koensüümi Q10. Sellisel moel ei ole võimalik keha kolesteroolitaset langetada, ilma, et sealjuures väheneks ka keha Q10 tootmine.

    On olemas mitmeid erinevaid statiine, mis toimivad erinevatel viisidel ning need kõik ei ole võrdse tugevusega. Statiinide kasutamise kõige tavapärasem kaebus on lihasvalu. Valu esineb siis, kui lihased peavad tegema tööd, aga energiat selleks on liiga vähe. Samas ei koge kõik inimesed statiinide kasutamisel kõrvaltoimeid.

    Olenevalt konkreetsest inimesest toime erineb, lähtuvalt sellest, kui palju Q10t on vaja statiinravi ajal võtta, et keha Q10 tase taastuks. Sellistel juhtudel tuleks alati konsulteerida oma arstiga.
     

    11 - Kui palju Q10-t me vajame?

    Meie koensüümi Q10 vajadus on individuaalne. Terved noored inimesed ei vajagi tavaliselt Q10 toidulisandeid. Terved täiskasvanud võiksid võtta 30 – 100 mg iga päev. Keskealised ja eakad võtavad tavaliselt 100 mg päevas. Inimestele, kellel on erinevad terviseprobleemid, on vahel näidustatud isegi 300 mg päevas, vahel rohkemgi.
     
    12 - Kui kaua võtab aega, et Q10 toimiks?


    Alates hetkest, mil te neelate alla Q10 želatiinkapsli, mis imendub kõige paremini koos rasva sisaldava einega, võtab umbes kuus tundi, kuni Q10 tase saavutab veres oma maksimumtaseme. Selle ajaga liigub Q10 lümfisoontest verre. Q10 kogusel veres on samuti olemas lävi, mis tuleb ületada, et koed suudaksid efektiivselt Q10 endasse imendada. Q10 seerumi läviväärtus ei ole täpselt kindlaks tehtud, aga usutakse, et see on vähemalt 2,5 µg/ml.

    Praktikas tähendab see seda, et on soovitatav alustada veidi kõrgema päevadoosiga, et keha küllastada ning seejärel vajadusel doosi vähendada. Võtke Q10-t vähemalt kuu aja jooksul, aga maksimaalset imendumist kudedesse ei tasu enne kuue kuu pikkust kasutamist oodata.
     

    13 - Mis on Pharma Nordi Q10 allikas?

    Pharma Nordi Q10 toorainet valmistatakse fermentatsioonimeetodil. Vastupidiselt sünteetiliselt toodetud Q10 toorainetele, on meie preparaatides olev Q10 on identne sellele Q10-le, mida toodab inimese keha. Samuti on oluline välja tuua, et meie kasutatav tooraine on farmatseutilise, mitte toiduainetööstuses kasutatava kvaliteediga. 
     
    14 - Kas želatiinkapsleid võttes on mul risk nakatuda hullulehmatõppe?


    Ei. Pharma Nordi želatiinkapslid on toodetud ravimikvaliteediga. Kapslite kestaks kasutatav želatiin vastab Euroopa Liidus kehtestatud BSE/TSE (veste spongiformne entsefalopaatia / transmisiivne spongiformne entsefalopaatia) riski käsitlevatele nõuetele ning selle kasutamine on täiesti ohutu.

    Kõiki loomi testitakse enne ja peale hukkamist autoriseeritud tapamajas enne kasutamiseks heakskiidu saamist. Meie toodetes kasutatav želatiin toodetakse ainult inimtoiduks sobivate veiste nahkadest. Võimalikku ohtu kujutavaid kehaosi nagu aju ja selgroogu želatiini tootmiseks ei kasutata. Riskiriikidest pärinevaid loomi ei kasutata üldse.
     

    15 - Miks te värvite Q10 kapsleid raudoksiidiga?

    Me katame Q10 kapsleid raudoksiidiga, et kaitsta kapsli sees olevat aktiivset koostisosa valguse abil toimuva lagunemise eest. Meie kasutatav raudoksiid on keemiliselt puhas ning vees praktiliselt lahustumatu. Kapsli kestas oleva raua kogus on äärmiselt väike ning sellest imenduda võiv kogus on praktiliselt olematu. Füsioloogilises plaanis ei saa meie Q10 kapsleid pidada rauaallikaks, seega sobivad need kasutamiseks ka inimestele, kes ei soovi rauda toidulisandina tarbida. Katsed on näidanud, et kasutatavast raudoksiidist laguneb seedetraktiga samades tingimustes maksimaalselt 0,054%. Meeles tasub ka pidada, et raud on essentsiaalne mikroelement ning teatud koguseid rauda saame me väga paljudest toitudest.
     
    16 – Kas Q10 kapslites olevas sojaõlis on fütoöstrogeene?


    Sojaubades on suur kogus erinevaid valgulisi ühendeid, millele mõned inimesed on ülitundlikud. Mõned neist valgulistest ühenditest on väga sarnased inimkeha hormoonile östrogeenile. Sojas olevaid aineid nimetatakse fütoöstrogeenideks. Sojaoa õli ekstraheerimise käigus kõik valgulised ühendid, sealhulgas fütoöstrogeenid, eemaldatakse.

    Pharma Nordi toodetes kasutatav sojaoa õli on ravimikvaliteediga, mis tähendab, et selle puhastamisega erinevatest valgulistest ühenditest on erilist vaeva nähtud. Seda on analüüsitud ka östrogeenide sisalduse osas välislaboris. Need analüüsid on näidanud, et Pharma Nordi Q10 kapslites olev sojaoa õli on täiesti vaba östrogeenist ja östrogeeni-laadsetest ainetest.

    Samuti on meie sojaoa õli GMO-vaba.
     

    17 – Kuidas ma saan vältida Q10 kapslite ümber oleva želatiinkesta söömist?


    Pilt: Pooleks lõigatud ubikinooni kapsel, millest saab sisu välja pigistada.Želatiinkest tagab selle, et kapsli sees olevad ained säilivad värskena kogu säilivustähtaja jooksul. Kui te aga ei soovi kapsli želatiinkatet alla neelata, siis võib kapsli sisse teha näiteks kääride või noaga väikese augu ja pigistada kapsli sisu lusikale või otse suhu. Q10 imendumine sellest ei muutu. Arvestama peab aga sellega, et osa väärtuslikust Q10-st jääb siiski kapsli külge ning selle tõttu ei jõua ka teie organismi.
    On riike, kus on saadaval vegan Q10. See on Q10 preparaat, mille kapsli kate on valmistatud maisist, kartulitest ja ubadest. Selle preparaadi nimi on Q10 Green 100 mg.

     

    18 – Kas teie Q10 kapslites kasutatav želatiin on Halal sertifikaadiga?

    Jah. Pharma Nord ostab želatiini Q10 preparaatide jaoks sellise tootja käest, kelle želatiin on Halal sertifikaadiga. See sertifikaat pärineb Belgia Islami- ja kultuurikeskuse Halal osakonnast. Erandiks on preparaat Q10 Green, mille kapsel on valmistatud taimsest materjalist.
     
    19 – Kuidas on kõige mõistlikum Q10 želatiinkapsleid säilitada?


    Pharma Nordi Q10 säilitamine on ette nähtud originaalpakendis ja toatemperatuuril. Me testime oma tooteid soojakappides, mistõttu me teame, et nad on värsked ja toimivad kuni pakendil märgitud parim-enne kuupäevani. Tegelikult on nad efektiivsed ja ohutud kasutada ka peale seda kuupäeva, kui nad on korralikult hoiustatud, aga me ei saa enam anda garantiid toimele ja ohutusele. Seetõttu me soovitame mitte kasutada tooteid, mis on säilivustähtaja ületanud.

    Meie želatiinkapslid taluvad ka toatemperatuurist kõrgemat temperatuuri. Isegi, kui kapsli kest muutub väga pehmeks, siis kapsli sisu ei kahjustu, kui  just temperatuur ei ületa 30°C väga pika aja jooksul.

    Külmkapp?
    Reeglina ei soovita me säilitada kapsleid külmkapis kõrge niiskustaseme tõttu, aga ka sel põhjusel, et väga külmad želatiinkapslid võivad imenduvust vähendada. Kui külmikus hoidmine on ainus võimalus hoiustamistemperatuuri madalana hoida, siis te võite hoiustada oma Q10 kapsleid külmkapis, aga sel juhul paigutage nad õhukindlasse karpi. Ärge kasutage kapsleid, mille olete otse külmkapist võtnud, vaid laske neil kõigepealt veidi soojeneda. Siis peaksid nad toimima tavapäraselt.