Estonia | Select other Country

Bio-Fiber

Toote pilt tablettidega, mis sisaldavad kiudaineid suhkrupeedist ja tsitrusviljade koorest

60 tabletti

  • Taimsed kiudained suhkrupeedist ja tsitrusviljade koorest
  • Eriti kõrge kiudainesisaldus: ligikaudu 70% kiudaineid
  • Sisaldab nii lahustuvaid kui lahustumatuid kiudaineid
  • Kerge neelata
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt

Bio-Fiber

Pharma Nord

60 tabl.

Vaata seotud tooteid

[Kaalulangetus ja Seedimine|, Ravimtaimedega|]
Prindi leht
Päevane annus (2-12 tabletti) sisaldab:      
Kiudaine     920 - 5520 mg

Tooteinfo

Annustamine:
Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: esimestel päevadel 4 tabletti päevas rohke vedelikuga tervelt alla neelata. Annust suurendada 2 tableti kaupa nädalas. Maksimaalne annus 12 tabletti päevas.
4...12-aastased lapsed: 2...6 tabletti päevas. Ei soovitata alla 4-aastastele lastele.

Mitte ületada soovitatud päevaannust.

Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

Netokaal: 60 tabletti = 43 g

Koostisosad
Lahustuvad ja mittelahustuvad taimsed kiudained (suhkrupeedist* ja tsitrusviljade koorest).
Stabilisaator: polüvinüülpürrolidoon.
Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
Stabilisaator: rasvhapete magneesiumisoolad.
Paakumisvastane aine: ränidioksiid.
Emulgaator: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

Säilitamine:
Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

*Suurendavad väljaheite hulka.

Bio-Fiber

Suhkrupeet ja sidrunidBio-Fiber on preparaat, millesse ei ole lisatud toitaineid. Iga tablett sisaldab 460 mg tasakaalustatud looduslikke organismis lahustuvaid ja lahustumatuid köögiviljakiude, mis on pärit sidrunist ja suhkrupeedist.

Bio-Fiberit kasutatakse kompenseerimaks tänapäevast kiudainetevaest dieeti. Tänu võimele eemaldada jääkaineid ja toetada soolestiku tühjendamist regulaarselt ja efektiivselt, on Bio-Fiber kasulik seedesüsteemi toetamisel.

Mis on kiudained?

Kiudaineid leidub mitmetes rafineerimata toiduainetes. Nad kuuluvad süsivesikute hulka, mida meie organism ei suuda või suudab vähesel määral seedida, s.t lagundada suhkruks ja tärkliseks erinevate seedeensüümide abil.


Lahustuvad kiudained

Kiudained jagunevad kahte peamisse gruppi: vees lahustuvad ja lahustumatud. Lahustuvad kiudained muutuvad veega segunedes želeetaoliseks massiks ning võivad siduda kuni 15 korda oma kaalust raskemat vedelikukogust. Dieet, mis sisaldab sellist tüüpi kiudaineid, lisab sooltesse massi ja aeglustab toidu liikumist peensooles, kus toimub toitainete imendumine.


Lahustumatud kiudained

Lahustumatud kiudained imavad samuti vedelikku, kuid mitte võrreldavalt lahustuvate kiudainetega. Seda tüüpi kiudained lühendavad toidu sooltes liikumise aega ning sarnaselt lahustuvatele kiudainetele lisab seedemassile mahtu. Teatud osa kiudainest fermenteerub ja toimib seedetrakti mikrofloora toiduna.

Naise kõht


Kiudained ja soolestiku mikrofloora

Normaalses soolestikus on umbes üks kilogramm, mõnedel juhtudel kuni 2 kilogrammi soolebaktereid, mis jagunevad 160 erinevasse bakteriliiki. Need soolebakterid lagundavad meie toidus olevaid seeditavaid valke ja süsivesikuid ning seetõttu sõltuvad nad teatud hulgast söögis olevast kiudainest. Toit, mida sööme, on tähtis erinevate bakteriliikide arvukuse ja jaotumise jaoks.

Lisaks meie toidus olevate kiudainete töötlemisele toodavad need soolebakterid erinevaid neurotransmittereid, mis mõjutavad meie ainevahetust, reguleerivad söögiisu ja immuunsüsteemi tööd soolte limaskestas olevate lümfirakkude kaudu.


Euroopa toitumistavad

Sajanditagusega võrreldes on Euroopa toitumistavad märkimisväärselt muutunud. Umbes sada aastat tagasi sisaldas meie toidulaud palju rohkem kiudaineid kui praegu ning kohalikud puu- ja köögiviljad moodustasid suure osa toidust. Kuidainete sisaldus meie toidus on vähenenud ka toiduainete suurenenud töötlemise tõttu, mis on põhjustanud kiudainete hulga drastilise vähenemise meie toidulaual.

Kuidas jagunevad kiudained?

Puu- ja köögiviljadTselluloos on üks süsivesikutest, mida inimorganism ei suuda seedida, sest meie keha ei tooda seda lagundavaid ensüüme. Tselluloosi leidub taimede rakuseintes. Head tselluloosiallikad on puu- ja köögiviljad. Tselluloos imab vähesel määral vedelikku.

Hemitselluloos on seedimatu süsivesik nagu tsellulooski. Koos pektiiniga moodustab ta võrgustiku, mis kinnitab tselluloosikiud taimede rakuseinale.

Pektiin on seedimatu kiudaine, mida leidub enamikus rakukestades, mitte ainult puittaimedes. Toorestes puuviljades on pektiin põhiliselt lahustumatu, kuid tänu ensüümide toimele muutub ta viljade küpsedes järjest rohkem vees lahustuvaks. Pektiini kasutatakse nt. tarretiste tegemiseks.

Ligniini ei peeta süsivesikuks, ta kuulub eraldi puitainete gruppi. Taimede rakukestades oleva ligniini hulk varieerub. Ligniin on aine, mis teeb puidu tugevaks. Ligniin on täiesti seedimatu.

Täiendav info