Estonia | Select other Country

Bio-Chromium FORTE

Toote pilt tablettidega, mis sisaldavad 100 µg patenteeritud kroomipärmi

60 tabletti

 • Aitab hoida organismis normaalset veresuhkru taset
 • Aitab kaasa makrotoitainete normaalsele ainevahetusele
 • Kõrge biosaadavusega
 • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
 • Teaduslikult kontrollitud

Bio-Chromium FORTE

Pharma Nord

60 tabl.

Vaata seotud tooteid

[Ainevahetus|, Kaalulangetus ja Seedimine|, Mineraalained |, Veresuhkur|]
Prindi leht
Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
Kroom   100 µg 250%

Tooteinfo

Annustamine
1 tablett päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.
Mitte ületada soovitatud päevaannust.

Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

Säilitamine
Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Netokaal: 60 tabletti = 42 g

Koostisosad
Mineraalaine: kroomiga rikastatud pärm (ChromoPrecise).
Paakumisvastane aine: maltodekstriin.
Mahuaine: mikrokristalne tselluloos.
Paakumisvastane aine: talk.
Stabilisaator: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
Paakumisvastane aine: ränidioksiid, rasvhapete magneesiumisoolad.

Mis on Bio-Chromium FORTE?

Bio-Chromium FORTE iga tablett sisaldab 100 mikrogrammi elutähtsat kroomi. Pharma Nordi tootes on pärmikultuuris kroom seotud naturaalsete aminohapetega (kroomipärm). Sellel on kehas suurepärane imendumisvõime, seetõttu on Bio-Chromium FORTE teistest kroomivormidest kuni 10 korda parema imendumisega. Bio-Chromium FORTE-t valmistatakse patenteeritud orgaanilisest ChromoPrecise-st, mis on parima biosaadavuse nimel välja töötatud kroomipärm. Toodet valmistatakse järgides väga rangeid tootmisnõudeid (GMP, mida tavaliselt kasutatakse ravimite valmistamisel) tagamaks parimat kvaliteeti ja ohutust läbi põhjaliku teadusliku dokumentatsiooni.

Mis on kroom?

Kroom on mineraalaine, mis mängib olulist rolli süsivesikute, lipiidide ja valkude normaalses ainevahetuses. Lisaks toetab kroom bioloogilisi protsesse, mis on seotud nt. veresuhkru normaalse taseme hoidmisega.

Kroomipreparaadi efektiivsus sõltub sellest, kui hästi selles olev kroom kehas imendub. Bio-Chromium FORTE on valmistatud patenteeritud orgaanilisest kroomipärmist, ChromoPrecise®’ist, mis on välja töötatud tagamaks optimaalset biosaadavust. Seda erilist kroomiallikat toodetakse vastavuses väga rangete kontrollinõuetega (GMP nõudeid rakendatakse tavapäraselt ainult ravimite tootmisel), et tagada parim kvaliteet ja ohutus. Iga Bio-Chromium FORTE’i tablett sisaldab 100 mikrogrammi kõrge biosaadavusega ja ülikvaliteetset kroomi.

Anorgaanilisel kroomil on organismis tavaliselt madal biosaadavus.


Kroomi leidub paljudes asjades

Tavapäraselt seostame kroomi kroomitud detailidega vannitubades või mootorratastel. Kroomimiseks kasutatav kroom (tööstuslik kroom) ei ole osaks inimese biokeemiast. Meie vajame seda n.ö kolmevalentsel kujul. Kolmevalentne tähendab, et see suudab teiste aatomitega moodustada kolm keemilist sidet (tööstuslik kroom on kuuevalentne).

Skandinaavias, Suurbritannias ja USA-s läbi viidud toitumisanalüüsid näitavad, et keskmine kroomi tarbimine jääb vahemikku 30-40 µg päevas. EFSA (Euroopa Toiduohutusamet) soovitab kroomi 40 µg, samas kui WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) hindab ohtuks päevaannuseks kuni 250 µg.


Millised toiduained sisaldavad kroomi?

Head kroomi allikad on sellised toiduained, nagu:

 • koorikloomad
 • pähklid
 • rosinad
 • liha
 • oad
 • must pipar

GTFist kromoduliinini

Palju aastaid arvati, et kroom on osaks glükoosi tolerantsusfaktorist (GTF). Usuti, et GTF sisaldab kroomile lisaks B-vitmiini, niatsiini, aminohapet glütsiini, tsüsteiini ja glutamiinhapet. Teooria GTFi kohta ei saanud kunagi täielikku toetust ja mitte kunagi ei tõestatud, et eriline GTFi molekul on olemas.

Viimased uuringud on siiski näidanud, et eksisteerib unikaalne kroomi siduv molekul, kromoduliin, mis mõnevõrra erineb GTF-ist, kuid evib sarnaseid omadusi. Nii et kui me räägime kromoduliinist GTFi asemel, siis sellegipoolest viitame samadele kasuteguritele.

Keha kroomivaru on ligikaudu 4-6 mg. Vanuse kasvades väheneb kroomi sisaldus erinevates kudedes järsult. Näksides midagi magusat, saame ajutist leevendust, sest kiire ”suhkruabi” annab otsekohe energiat, kuid selle toime kaob kiiresti ja oleme jälle alguspunktis tagasi. Pikas perspektiivis võib selline magusanälg mõjuda halvasti meie kehakaalule. Bio-Chromiumi FORTE-laadsed preparaadid võivad teil aidata hoida vere suhkrutaset normaalsena ning vältida selliseid olukordi.
 

Graafik näitab, et India rahvas saab võrreldes teiste riikide rahvastega rohkem kroomi tänu nende vürtsirikkale toidulauale

Mis on veresuhkur?

Naise kontori sahtel on täidetud kommidegaVeresuhkur on tavapärane nimetus vere glükoositaseme – organismi energiaallika – kohta. Hormoon insuliin mängib suhkru metabolismis määravat rolli, sest ta aitab suhkrul rakkudesse siseneda. Kroom aitab sellele protsessile kaasa, tagades, et insuliin saab seostuda insuliiniretseptoritega rakumembraanides.

Keha normaalne veresuhkru tase on 3 ja 7 mmol/l vahel.

Kroomi lisamanustamine võib aidata kaasa veresuhkru taseme stabiliseerumisele. Stabiilne veresuhkru tase vähendab magusavajadust.

Täiendav info