Estonia | Select other Country

Koensüüm Q10 redutseeritud vormis - ubikinool 30 mg

Tootekarp 30 mg kapslitega ubikinooli ja C-vitamiiniga lahustatud õlis

30 kapslit

 • Bio-Active Uniqinol QH sisaldab redutseeritud vormis Q10-t, mida tuntakse kui ubikinool – olemuselt teatud kui väga ebastabiilne Q10 vorm.
 • Dokumenteeritud biosaadavuse ja kvaliteediga
 • Toodetud spetsiaalse meetodi abil ning kapseldatud patenditud pehmesse geeli, mis kaitseb ubikinooli valguse ja oksüdeerimise eest.
 • Toodetud vastavalt ravimitööstuse standarditele ning kontrollitud Taani Toidu- ja Ravimiameti poolt.

Bio-Active Uniqinol QH 30 mg

Pharma Nord

30 kaps.

Vaata seotud tooteid

[Energia, Väsimus ja Lennuväsimus|, Hambad ja Igemed|, Süda, Vereringe ja Kolesterool|, Vitamiinid |]
Prindi leht
Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
Redutseeritud vormis  koensüüm Q10   30 mg määratlemata
C-vitamiin   12 mg 15%

Tooteinfo

Annustamine
Üks kapsel päevas söögi ajal või pärast sööki tervelt alla neelata. Ei soovitata alla 12-aastastele lastele.

Mitte ületada soovitatud päevaannust.

Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

Säilitamine
Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Netokaal: 30 kapslit = 22 g

Koostisosad
Mahuaine: kookospähkliõli.
Kapsli kate: želatiin.
Niiskusesäilitaja: glütserool.
Koensüüm Q10 (ubikinool ehk QH).
Toiduvärv: ammooniumkaramell.
Niiskusesäilitaja: puhastatud vesi.
Vitamiin C (L-askorbiinhape).
Antioksüdant: L-askorbiinhape.
Paakumisvastane aine: ränidioksiid.
Toiduvärv: titaandioksiid.
Antioksüdant: tokoferoolikontsentraat.

Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

Mis on Bio-Active Uniqinol QH?

Kaks seenioriBio-Active Uniqinol QH on valguskindlas pehmes geelkapslis redutseeritud vormis koensüüm Q10 ehk ubikinool lahustatuna kookosõlis. Igas kapslis on 50 mg ubikinooli.

Ubikinooli sisaldavatel toidulisanditel on üks miinus: see oksüdeerub hapnikuga kokkupuutel oma tavalisse vormi, ubikinooniks. Pharma Nordi poolt välja töötatud spetsiaalne tootmisprotsess võimaldab kapseldada toorainet nii, et see säilitab oma aktiivse vormi. Meie patentimisel olevad pehme geeliga kapslid kaitsevad Bio-Active Uniqinol QH-d valguse ja oksüdeerimise eest ning tagavad, et kehasse jõuab õiges vormis toode.

Bio-Active Uniqinol QH on tugev antioksüdant ning toetab keha, täiendades madalaid Q10 varusid.

Miks Bio-Active Uniqinol QH?

 • Bio-Active Q10 Uniqinol sisaldab taimeõlis lahustatud Q10-t pehmes, valguskindlas kapslis.
 • Bio-Active Q10 Uniqinol kapslites oleva Q10 tooraine on identne inimorganismis sünteesitava Q10-e aktiivse vormiga (s.t on 100% identne looduslikuga).
 • Bio-Active Q10 Uniqinolis kasutatav Q10 on looduslik, ainult trans-vormis ilma sünteetiliste cis-isomeerideta. Lisaks ei sisalda see saasteaineid, mida võib esineda teistes Q10 toorainetes. Selle tagab farmaatsias kasutatavate nõuete täitmine ning Pharma Nordi tooraine kvaliteedi garantii.
 • Nii Bio-Active Q10 Uniqinolis olev Q10 tooraine kui ka taimeõli on geneetiliselt muundamata allikatest (non-GMO).
 • Bio-Active Q10 Uniqinol toodetakse ravimitööstuse standardite kohaselt ning hea imenduvus ja kvaliteet on uuringutega tõestatud.

Mis on koensüüm Q10?

Koensüümi Q10 teatakse kahes vormis: ubikinoon ja ubikinool (”ubi” on lühend sõnast ”ubiquitous”, mis tähendab ladina keeles ”kõikjal”).

Kui rakk vajab energiat, muudab ta rasva, süsivesikud ja valgud energiat salvestavaks molekuliks ehk ATP-ks (adenosiintrifosfaadiks). Energia vabastamiseks ATP-st tuleb see molekul lammutada ADP-ks. Energia tootmine rakus toimub oakujulistes organellides, mida nimetatakse mitokondriteks. Koensüümi Q10 on leitud organismi kõigis mitokondrites.

Lihased vajavad oma tööks suurt hulka energiat, mistõttu on lihasrakkudes ka oluliselt rohkem mitokondreid võrreldes teiste organismi rakkudega. Südamelihas on siinkohal heaks näiteks, kus rakkudes on suur hulk mitokondreid rahuldamaks südamelihase suurt energiavajadust.


Head Q10 allikad

Q10-t leidub erinevates toiduainetes, kuid Q10 parimad allikad on:

 • loomaliha
 • sealiha
 • heeringas
 • sojaõli
 • sardiinid


Põhjus, miks me ei saa nimetada Q10-t vitamiiniks, on inimorganismi võime seda ise sünteesida. Q10 endogeenne tootmine toimub peaaegu kõikides keharakkudes. Vananedes ning teatud haiguste puhul meie organismi võime Q10-t sünteesida väheneb. Ekspertide hinnangul on keha Q10 tase kõrgeim 20-25-nda eluaasta juures. Pärast seda hakkab Q10 tootmine organismis langema.

Kuigi ametlikult ei ole seda kinnitatud, arvatakse siiski, et toidust saame umbes 5-10 mg Q10-t päevas. Kehas leidub ka umbes 1 kuni 1,5 grammine Q10 ”puhver”, millest enamus asub südames, maksas ja neerudes.

Q10 ja kolesterool, aine, mida samuti toodetakse maksas, jagavad sama keemilise sünteesi rada. Uuringud on näidanud, et teatud kolesteroolitaset alandavad ravimid pärsivad organismis ka Q10-e sünteesi.

Täiesti ohutu aine

Uuringud näitavad, et isegi kui võtta Q10 preparaate pikema aja jooksul, ei mõjuta see kuidagi organismi võimet seda ainet ise toota. Mõnedes uuringutes manustati kuni 1200 mg suuruseid Q10 päevaannuseid ilma ühegi kõrvaltoime tekkimiseta. Rohkem kui 20 aasta vältel on teadustöödes kasutatud Pharma Nordi Q10-t.

Mis on ubikinool?

Aktiivne Q10 on n.ö. redutseeritud vormis olev koensüüm Q10. Inimkehas paiknev Q10 on seal kahes keemilises vormis, mis on omavahel tihedalt seotud, keemilistes terminites: tavaline ehk oksüdeeritud Q10 ning redutseeritud Q10. Kui Q10 imendub organismis, muudetakse seda automaatselt edasi-tagasi osküdeeritud ubikinoonist redutseeritud ubikinooliks. Inimkehas muutub Q10 pideva energiatootmise ahela raames ubikinoonist (oksüdeeritud Q10-st) ubikinooliks (redutseeritud Q10-ks), sõltuvalt sellest, kas biokeemiliselt annab see elektroni ära või saab juurde.

Ubikinooli test

Ubikinooni ja ubikinooli kapslid

Erinevalt ubikinooni iseloomulikust kollasest värvusest on ubikinool täiesti hele (peaaegu valge). Lihtne viis ubikinooli sisaldava toote kontrollimiseks on kapslisse augu tegemine ja selle sisu välja surumine. Kui see on valge, on tegemist ubikinooliga. Kui kollane, siis see ei ole ubikinool.

 • Ubikinoon =  oksüdeeritud Q10  =  kollane = aktiivne
 • Ubikinool =  redutseeritud Q10  =  valge = aktiivne

Mis on vitamiin C?

C-vitamiin ehk askorbiinhape on veeslahustuv vitamiin, millel on kehas palju ülesandeid. C-vitamiin osaleb ensümaatilistes protsessides, kaitseb rakke oksüdatsiivse stressi eest, aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Ametlikud väited

Euroopa Toiduohutusamet EFSA (EU Food Safety Agency) on hinnanud toote koostisse kuuluva vitamiini C tõendeid ning lubanud väita järgnevat:

 • Aitab vähendada väsimust ja kurnatust
 • Aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele veresoonte normaalseks talitluseks
 • Aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele igemete ja hammaste normaalseks talitluseks
 • Aitab kaasa normaalsele energiavahetusele

Täiendav info